Depilacja – owoc zakazany dla…

Blog Powrót

Depilacja stale nam towarzyszy – depilujemy sobie to i owo, raz woskiem, raz pastą cukrową, czasem w pośpiechu maszynką do golenia lub przy użyciu kremu, ale rzadko zastanawiamy się nad tym, czy dany typ depilacji naprawdę nam służy. A kto wie, czy przypadkiem nie szkodzi… Wyjaśniamy wszelkie wątpliwości w temacie kiedy nie można wykonywać depilacji woskiemdepilacji laserem lub pastą cukrową.

Depilacja – owoc zakazany dla... Kiedy nie można wykonać depilacji woskiem laserem pastą cukrową
Depilacja – owoc zakazany dla... - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Depilacja – owoc zakazany dla... - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Depilacja maszynką

Plusem jest szybkość wykonania zabiegu i całkowita bezbolesność (chyba że niechcący zadraśniemy się nożykiem). Minusem – szybkie odrastanie owłosienia i szorstkość skóry spowodowana przez tępe końcówki włosków. Ten typ depilacji jest bezpieczny dla kobiet w ciąży (pod warunkiem, że nie przetnie się skóry). Zabiegu nie powinny samodzielnie wykonywać osoby o ograniczonej sprawności manualnej, cierpiące na zaburzenia krzepliwości krwi, hemofilię, przyjmujące środki rozrzedzające krew lub duże ilości leków z grupy salicylanów, mające na depilowanym (np. przy depilacji nóg lub depilacji bikini) wypukłe znamiona lub narośle.

Depilacja depilatorem

Metoda bolesna, nie usuwająca wszystkich włosków, podrażniająca czasem skórę bardziej niż kremy do depilacji. Minusem jest też konieczność bardzo dokładnego czyszczenia elementów depilujących. Do plusów zaliczyć trzeba długo utrzymującą się gładkość skóry, wygodę stosowania depilatora i usuwanie włosów wraz z cebulkami. Przeciwwskazaniem do tego typu depilacji jest skóra, która szybko ulega podrażnieniu, delikatna oraz grube, mocne włosy z tendencją do wrastania w skórę. Nie należy też stosować depilatora przy żylakach.

Depilacja kremem lub innymi preparatami kosmetycznymi

Depilacja jest bezbolesna (choć czasem po nałożeniu kremu można odczuwać pieczenie lub swędzenie). Usuwa włoski do granicy skóry. Minusem jest możliwość podrażnienia i uczulenia skóry oraz szybkie odrastanie włosków. Tej metody depilacji nie polecamy kobietom w ciąży (z uwagi na zawarte w kremie środki chemiczne), osobom skłonnym do uczuleń, o wrażliwej skórze i skłonnościach do zapaleń mieszków włosowych oraz ze stanami zapalnymi i objawami infekcji na skórze.

Depilacja woskiem

Dobra metoda na szybkie i trwałe usunięcie naraz prawie całości zbędnego owłosienia. Bolesna, ale likwidująca włosy na kilka tygodni, bo wosk dobrze usuwa zbędne owłosienie. Nie polecana osobom z żylakamipajączkami, o kruchych naczyniach krwionośnych, skórze skłonnej do zaczerwienienia, z cukrzycą, zapaleniem żył lub skóry, mającymi tendencję do wrastania włosków, a ze względu na bolesność i możliwość podrażnienia – również kobietom w ciąży.

Depilacja pastą cukrową

Zdecydowanie mniej bolesna od depilacji woskiem i dużo bardziej bezpieczna dla skóry. Plusem jest niewiarygodna dokładność usuwania włosków bez jednoczesnego przyklejania się pasm pasty do skóry oraz całkowita naturalność składu – z tego powodu pasta cukrowa nie uczula. Polecana jako bezpieczna dla kobiet w ciąży, zdecydowanie bezpieczniejsza od wosku przy żylakach, pajączkach. Nie ma tu ryzyka poparzenia skóry, a w jednym miejscu można pastę nakładać kilkakrotnie.

Depilacja laserem

Bardzo nowoczesna, skuteczna, dająca trwałe efekty, ale z szeregiem przeciwwskazań, takich jak: świeża opalenizna, przerwanie ciągłości naskórka, cukrzyca, bliznowce, rozrusznik serca, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, retinoidów lub ziół fotouczulających, ciąża i epilepsja.

Jeśli nadal nie wiesz, która metoda depilacji będzie najlepsza właśnie dla Ciebie, zapraszamy do zapoznania się z cennikiem depilacji we Wrocławiu i Warszawie. Nasze kosmetyczki perfekcyjnie dobiorą zabieg w zależności od stanu twoich żył, skóry i kondycji ogólnej.

Bięcej artykułów na naszej stronie w zakładce – Blog

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.