Depilacja w ciąży cz. 3 – 5 prawd o depilacji woskiem w ciąży

Blog Powrót
Depilacja w czasie ciąży cz. 3: Pięć prawd o depilacji woskiem w ciąży
Depilacja w ciąży cz. 3 - 5 prawd o depilacji woskiem w ciąży - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Depilacja w ciąży cz. 3 - 5 prawd o depilacji woskiem w ciąży - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

1. Włosy w ciąży rosną szybciej i stają się bujniejsze

Kiedy brzuszek rośnie, równie prędko przyrastają włosy w każdym owłosionym zakątku ciała kobiety – dlatego kobiety coraz bardziej interesują się tematem jakim jest depilacja w ciąży. Zwiększone tempo wzrostu włosów to rezultat działania hormonów oraz charakterystycznej dla stanu błogosławionego rozbudowy układu włosowatych naczyń krwionośnych, czyli tych, które docierają bezpośrednio do brodawki włosowej. W brodawce osadzona jest cebulka włosowa z tzw. macierzą, czyli komórkami, które dzieląc się mitotycznie, powodują przyrost włosa na długość. Lepsze ukrwienie powoduje z kolei, że do cebuli włosowej dociera więcej składników odżywczych i życiodajny tlen.

W efekcie komórki macierzy systematycznie się dzielą, a włos rośnie zdrowo i szybko – co na pewno cieszy w odniesieniu do włosów tworzących czuprynę, ale już bujna fryzura intymna dla większości pań jest powodem do zmartwień. Czas szybszego wzrostu włosów utrzymuje się najczęściej przez kilka miesięcy po porodzie – do czasu, aż gospodarka hormonalna wróci do normy sprzed ciąży.

2. Podczas ciąży kobieta staje się wrażliwsza na ból.

Rzeczywiście: w ciąży przyszłe mamy silniej odczuwają bodźce bólowe. To skutek lepszego ukrwienia spowodowanego zmianami hormonalnymi w organizmie kobiety. Z tego, między innymi, powodu (oraz z uwagi na zwiększone ryzyko pękania włosowatych naczyń krwionośnych i powstawania siniaków) nie zaleca się ciężarnym stosowania stresogennych metod depilacji, np. wosku miękkiego czy depilatora elektrycznego. Jeśli przyszła mama nie lubi golenia okolic bikini, o ile jej kondycja zdrowotna jest dobra, a kobieta wykonywała już przed zajściem w ciążę podobne zabiegi, alternatywą może być bardziej przyjazna skórze depilacja naturalnym środkiem: pastą cukrową.

3. Skóra kobiety w ciąży może zareagować podrażnieniem nawet na stosowany długo środek kosmetyczny, a depilacja w ciąży jest bardziej bolesna

Mechanizm huśtawki hormonalnej oraz lepszego ukrwienia odpowiada za trudne do przewidzenia reakcje skórne na zaaplikowane nań środki kosmetyczne. Czasem zdarza się, że krem, który przyszła mama już od długiego czasu stosowała do depilacji przed zajściem w ciążę, nagle podrażnia lub nawet wywołuje objawy alergii. Z tego powodu, oraz z uwagi na fakt, że kremy do depilacji to chemiczne mieszanki o zazwyczaj intensywnym zapachu, stosowanie ich do usuwania nadmiernego owłosienia podczas ciąży nie jest wskazane. Podobnie sprawa ma się w przypadku depilacji laserowej, której nie można wykonywać w czasie ciąży.

4. Depilację miejsc intymnych przed porodem lepiej wykonać w domu lub w salonie niż w szpitalu.

Oczywiście, ponieważ dla przyszłej mamy to dużo większy komfort móc pozbyć się owłosienia z tak intymnej okolicy ciała w warunkach i atmosferze, które kobiecie odpowiadają, a nie poddawać się goleniu w stresie, na ostatni moment, wykonywanemu w szpitalu, najczęściej przy mocno ograniczonej dyskrecji. Poza tym, golenie włosów łonowych w pośpiechu może skończyć się uszkodzeniem skóry – to oznacza przerwanie ciągłości tkanki i otwarcie drogi ku zakażeniom (o które, paradoksalnie, szczególnie łatwo w placówkach służby zdrowia). My zapraszamy ciężarne panie na depilację przed porodem do salonów Easy Waxing w Warszawie lub we Wrocławiu – zabiegi odbywają się w komfortowych warunkach i z zapewnieniem tak ważnej intymności.

5. Depilacja miejsc intymnych przed porodem nie jest obowiązkowa.

Rzeczywiście, nie jest obowiązkowa, o ile w lecznicy, w której dziecko przyjdzie na świat nie stosuje się rutynowego nacinania krocza. W niektórych szpitalach nadal lekarze uważają, że rodząca powinna być gładko wygolona, bo skórę krocza pozbawioną owłosienia zszywa się łatwiej po porodzie. Jednak na korzyść wykonania depilacji bikini przed rozwiązaniem najsilniej przemawia fakt, że świadomość przyszłej mamy, iż jest zadbana także w okolicach bikini, dostarcza dużego komfortu psychicznego podczas porodu.

Od czego zależy cena depilacji bikini

Depilacja w ciąży – część 1

Depilacja w ciąży – część 2

Bięcej artykułów na naszej stronie w zakładce – Blog

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.