Depilacja Lycon Warszawa i Wrocław w Easy Waxing

Spis treści:

 1. Informacje o zabiegu
 2. Umawianie wizyt online
 3. Cennik – Depilacja Lycon Warszawa
 4. Cennik – Depilacja Lycon Wrocław
 5. Przygotowanie do zabiegu
 6. Depilacja woskiem Lycon – krok po kroku
 7. Postępowanie po depilacji
 8. Przeciwwskazania
 9. Depilacja Lycon – kompendium wiedzy
Depilacja Lycon Warszawa i Wrocław w Easy Waxing - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Depilacja Lycon Warszawa i Wrocław w Easy Waxing - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Depilacja Lycon – czym jest i skąd pochodzi?

Marka Lycon zawitała do Polski z Australii. Uważana jest za jedną z najbardziej prestiżowych marek w dziedzinie depilacji woskiem. Jako pierwsza wykorzystała dobroczynne właściwości naturalnych składników, takich jak aloes, azulen, lawenda czy róża. Do produkcji wosków nie używa żadnych parabenów i sztucznych substancji. Bazuje na olejkach aromaterapeutycznych oraz na najwyższych jakościach żywic. Warte podkreślenia jest też to, że firma ta tworząc swoje preparaty, nie przeprowadza testów na zwierzętach.

Depilacja Lycon – czym jest i skąd pochodzi?

To co wyróżnia woski Lycon jest fakt, iż wyrywają one krótkie, bo nawet 2 milimetrowe włoski. Kolejną zaletą jest to, że produkty rozgrzewają się w dość niskiej temperaturze, co w połączeniu z dobroczynnymi właściwościami olejków i ziół sprawia, że skóra po depilacji jest mniej podrażniona i bardziej gładka. Do zmniejszenia podrażnień przyczynia się również sposób aplikacji wosków. Nim kosmetolog rozprowadzi na naszym ciele pięknie pachnący wosk Lycon, uprzednio posmaruje naszą skórę specjalną oliwką. Oliwka jest – niejako – amortyzatorem. Dzięki niej wosk nie przykleja się zupełnie do skóry, a jedynie łapie – nawet króciutkie – włoski.

Następnie po aplikacji wosku, czekamy chwilkę aż zastygnie po czym szybkim ruchem usuwamy go ze skóry, nie używając paska flizelinowego. W Easy Waxing postanowiliśmy bowiem, z bogatej gamy produktów Lycon wybrać wosk twardy bezpaskowy. Dzięki tym wszystkim zabiegom minimalizujemy – najbardziej jak tylko się da – ryzyko podrażnienia skóry. Wosk Lycon najlepiej sprawdza się w depilacji wrażliwych partii ciała takich jak: pachy, bikini, twarz.

Dlaczego Lycon?

Korzystanie z wosku twardego Lycon jest synonimiczne z ekskluzywnością, wysoką jakością produktu, relaksem oraz aksamitnie gładką skórą, ponieważ:

depilacja lycon warszawa
 • gwarantuje skuteczność i precyzję
 • umożliwia usuwanie nawet bardzo krótkich włosków
 • metoda uznawana za jedną z mniej bolesnych
 • szczególnie polecana do wrażliwych partii ciała jak bikini, twarz czy pachy
 • przyjemne doznania w każdym wydaniu: bogactwo kolorów i zapachów, jedwabista konsystencja produktu
 • działa pielęgnacyjne na skórę dzięki wykorzystaniu odżywczych właściwości azulenu, aloesu, rumianku, róży oraz lawendy

Cennik – Depilacja Lycon Warszawa

Cennik depilacji Lycon w studiu depilacji i kosmetyki Easy Waxing w Warszawie przy ulicy Grzybowskiej 39. Depilacja Lycon jest szczególnie polecana do mniejszych części ciała takich jak bikini, pachy, wąsik, jeżeli woski są zbyt krótkie dla innych metod depilacji – około 2-3 mm.

ZabiegPaniPani z kartą Easy WaxingPanPan z kartą Easy Waxing
Brwi45zł35zł49zł35zł
Wąsik45zł35zł--
Broda45zł35zł--
Policzki45zł35zł39zł35zł
Nos49zł35zł55zł39zł
Twarz119zł99zł--
Uszy39zł35zł55zł39zł
Pachy65zł55zł75zł59zł
Bikini klasyczne119zł89zł186zł166zł
Bikini kalifornijskie129zł109zł--
Bikini french139zł119zł--
Bikini brazylijskie149zł129zł239zł219zł

Cennik – Depilacja Lycon Wrocław

Cennik depilacji Lycon w Studiu Easy Waxing we Wrocławiu. Doskonała metoda dla któtszych włosków i delikatnej skóry. Szczególnie polecamy tą metodę do depilacij uszu, nosa, pach i bikini. Zachęcamy do skorzystania z naszej Karty Easy Waxing.

ZabiegPaniPani z kartą Easy WaxingPanPan z kartą Easy Waxing
Brwi45zł39zł45zł39zł
Wąsik45zł39zł--
Broda45zł39zł--
Policzki45zł39zł45zł39zł
Nos45zł39zł45zł39zł
Twarz135zł125zł--
Uszy45zł39zł45zł39zł
Pachy71zł65zł79zł69zł
Bikini klasyczne109zł99zł--
Bikini kalifornijskie129zł119zł--
Bikini french139zł129zł--
Bikini brazylijskie149zł139zł259zł239zł

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wnętrza naszych salonów na portalu Google – Salon Wrocław / Salon Warszawa

Przygotowanie do zabiegu krok po kroku

 1. Wieczór przed zabiegiem zalecamy wykonanie peelingu w szczególności tych miejsc, które mają zostać poddane depilacji. Zachęcamy do użycia jak najbardziej naturalnych peelingów nie zawierających perfum, gliceryny, parafiny i olejów, które zostawiają tłustą warstwę na skórze. Peeling można przygotować z fusów kawy, soli lub po prostu wykonać go peelingującą rękawicą.
 2. Jeśli mamy taką możliwość, to przed depilacją nie nakładajmy na ciało perfum, balsamów i antyperspirantów. Jeśli musimy je nałożyć, to po przybyciu do salonu, zmyjmy je w łazience.
 3. Upewnijmy się, że włoski mają przynajmniej 7 dni od ostatniego golenia. Tyle mniej więcej potrzeba, aby urosły one do długości 2 milimetrów. Najlepsze rezultaty osiągniemy jednak czekając 10-12 dni od ostatniego golenia (włoski około 0,3-0,5cm).
 4. Nie zażywajmy leków przeciwbólowych. Przy depilacji nic one nie pomogą. Jeśli stosujemy jakiekolwiek maści na skórę – zwłaszcza z witaminą A, lub przyjmujemy leki rozrzedzające krew, koniecznie powiedzmy o tym osobie, która będzie przeprowadzała zabieg.

Etapy wykonania zabiegu z użyciem wosku Lycon

Jeśli wybierasz się na zabieg depilacji woskiem po raz pierwszy i nie wiesz, jak zareaguje Twoja skóra i czy „dasz radę” ją przejść, to zdecyduj się na wosk Lycon. Technika i metodologia przeprowadzenia zabiegu różni się dość znacznie od pozostałych dostępnych technik w naszym salonie i jest doskonała dla osób, które zaczynają dopiero swoją przygodę z depilacją. Poniżej opisujemy czego możesz się spodziewać przychodząc do Easy Waxing na zabieg z użyciem Lycona:

 1. Przed przystąpieniem do właściwej depilacji woskiem twardym Lycon, skóra zostaje odtłuszczona specjalnym preparatem, posiadającym również właściwości antyseptyczne.
 2. Następnym krokiem jest nałożenie dedykowanej oliwki przed depilacją również marki Lycon
 3. W kolejnym kroku kosmetolog małymi partiami nakłada na skórę, warstwę wosku rozgrzanego w niezbyt wysokiej temperaturze, która pozostaje na niej aż do stwardnienia (nie więcej niż 30 sekund do minuty). Dopiero po chwili wosk jest z wyczuciem usuwany poprzez szybkie i zdecydowane pociągnięcia.
 4. Po usunięciu wosku wraz z włoskami z całego obszaru, który zażyczyliśmy sobie poddać depilacji, na skórę aplikowany jest Sudocrem oraz/lub balsam łagodzący.

Dzięki zastosowaniu tych wszystkich zabiegów depilacja woskiem twardym Lycon często jest mniej bolesna, a co za tym idzie bardziej komfortowa. Unikniemy dzięki niej większych podrażnień, a nasza skóra będzie nawilżona i elastyczna. Należy podkreślić, iż u nas w Easy Waxing tą metodą są depilowane względnie niewielkie i wrażliwe partie ciała jak bikini, pachy i twarz. Do większych partii ciała polecamy wosk miękki lub pastę cukrową.

Postępowanie po depilacji

Bez względu na metodę depilacji, zawsze nasza skóra będzie po niej potrzebowała co najmniej 2 dniowej regeneracji (jest to zależne od indywidualnych predyspozycji każdego człowieka). Dlatego zalecamy, aby także i po metodzie Lycon przestrzegać poniższych wytycznych:

 • stronić od wysiłku fizycznego około 48h po depilacji
 • unikać kąpieli słonecznych około 72h po depilacji
 • zrezygnować z wyjścia na basen czy korzystania z sauny 48h po depilacji
 • nie stosować kosmetyków czy to innych preparatów z dodatkami chemicznymi na depilowane partie ciała (zalecamy zrezygnować z nich zupełnie i zastąpić innymi o łagodniejszych składach np. z aloesem, unikać preparatów z dużą ilością gliceryny, perfum etc..)
 • w przypadku utrzymującego się podrażnienia pokrywać skórę preparatami o właściwościach łagodzących np. sudocremem (ale nie więcej niż 72h, gdyż dłużej stosowany potrafi przesuszyć skórę).
Przeciwwskazania

Tak jak przy depilacji woskiem jest to:

 • przerwana ciągłość naskórka
 • skóra zaczerwieniona lub podrażniona
 • skóra z tendencją do rozszczelnienia się naczynek lub żylaków
 • na dobę po opalaniu naturalnym lub w solarium

Więcej informacji na stronie producenta wosku https://lycon.com.au/

Kompendium wiedzy o Depilacja Lycon

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.