Menu
Tablet menu
  

Depilacja kobiet w ciąży - gładka prawda cz. 1

Drogie Przyszłe Mamy, obalamy mity związane z usuwaniem zbędnego owłosienia w czasie ciąży – dla Waszego dobrego samopoczucia! Dziś pierwszy odcinek tego cyklu.

Depilacja w ciy

Depilacja w ciąży jest dozwolona...

Jak najbardziej! Depilację w ciąży, o ile kobieta tego chce, można przeprowadzać nawet co kilka dni – stosując, rzecz jasna, odpowiednie akcesoria i unikając metod agresywnych czy bolesnych. Ograniczenia te wynikają z faktu, że w czasie oczekiwania na dziecko kobiety stają się bardziej podatne na odczuwanie bólu, a skóra – wrażliwsza na działanie czynników fizycznych i chemicznych.

… a nawet wysoce wskazana.

Depilację w ciąży warto przeprowadzać, bo dzięki temu prostemu zabiegowi przyszła mama będzie miała pewność, że pozostaje atrakcyjną, zadbaną kobietą, nawet jeśli zaokrąglający się brzuszek tymczasowo odbierze ciału elastyczność i jędrność. Zbędne owłosienie warto też usunąć tuż przed przyjściem dziecka na świat – szczególnie, jeśli w szpitalu wybranym na czas rozwiązania obowiązuje golenie okolic intymnych przed porodem. Chyba każda kobieta woli, aby zabieg ten przeprowadzony był w zaciszu domowym lub w zaufanym gabinecie kosmetycznym, a nie za szpitalnym parawanem i przez obcą położną. Klientki Easy Waxing chętnie poddają się usuwaniu zbędnego owłosienia nawet będąc w zaawansowanej ciąży, bo wiedzą, że mogą polegać na doświadczeniu naszych kosmetyczek i stosowanych w naszych gabinetach metodach depilacji – zapewniamy niezwykły komfort, najwyższą higienę i intymność podczas zabiegu.

Naturalne i nieinwazyjne metody depilacji są najbezpieczniejsze dla kobiet w ciąży.

To oczywiste, dlatego powszechnie polecanym sposobem usuwania zbędnego owłosienia jest depilacja pastą cukrową. Jej użycie jest w pełni dozwolone. Ta metoda jest szczególnie zalecana dla przyszłej mamy ze względu na fakt, że pasta cukrowa zawiera wyłącznie naturalne składniki, a jej stosowanie jest mniej bolesne niż użycie wosku. Pasta cukrowa polecana jest też z innego powodu: łagodniej odchodzi od skóry, ponieważ jest usuwana zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a dzięki temu znacznie redukuje się ryzyko podrażnień skóry oraz niebezpieczeństwo powstania pajączków, czyli trwałych poszerzeń włosowatych naczyń krwionośnych.

Unikamy kremów i zaawansowanej technologii.

Tak, ponieważ na początku ciąży przyszła mama może reagować negatywnie na intensywnie pachnące środki do depilacji w kremie czy w piance. Zapach kremów – nawet tych delikatnych i przeznaczonych do skór wrażliwych – może szczególnie na początku ciąży powodować mdłości. Nie przeprowadzono też żadnych badań naukowych, które dostarczyłyby informacji o tym, że stosowanie zaawansowanych technologicznie metod depilacji jest bezpieczne dla płodu. Z tego powodu na listę metod niezalecanych lub wręcz niedozwolonych wpisano depilację IPL oraz laserową, dźwiękowymi lub przy użyciu rządzeń generujących prąd elektryczny (depilatory), czyli te, które powodują ból, stres lub mogą grozić trwałym rozszerzeniem włosowatych naczynek krwionośnych.

Jeśli kobieta nie wyobraża sobie depilacji innym sposobem, jak metodą laserową czy z wykorzystaniem elektrolizy, powinna wykonać te zabiegi zanim zajdzie w ciążę.

W kolejnym odcinku cyklu opiszemy, jak najlepiej poradzić sobie z depilacją okolic intymnych w czasie ciąży.

Cennik depilacji bikini

Depilacja w ciąży - część 2

Depilacja w ciąży - część 3

 

Bięcej artykułów na naszej stronie w zakładce - Blog


Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj

Adresy email nie będą wykorzystywane ani przekazywane do celów marketingowych.

powrót na górę
Depilacja

 

Umów wizytę online

Umów_wizytę

top-salon-easywaxing