Depilacja w ciąży cz.2: okolice intymne bikini

Blog Powrót

Samodzielna depilacja intymna w ciąży to zadanie tym bardziej karkołomne, im bliżej porodu. Przeszkadza, oczywiście, wciąż rosnący brzuszek, ale też we znaki daje się niezwykła trudność w utrzymaniu równowagi. Niektóre przyszłe mamy z powodu małej elastyczności kręgosłupa i kończyn, która ujawnia się przy „akrobacjach” wykonywanych podczas prób samodzielnego dosięgnięcia maszynką lub depilatorem do okolic intymnych, obiecują sobie, że po urodzeniu dziecka ostro zabiorą się do poprawy własnej kondycji fizycznej. To bardzo zdrowa motywacja :-), a póki co, droga przyszła Mamo, nie zostajesz z problemem sama, bo poniżej zamieszczamy poradnik, który rozwieje Twoje wątpliwości odnośnie depilacji intymnej w czasie ciąży.

Depilacja w ciąży cz.2: okolice intymne bikini
Depilacja w ciąży cz.2: okolice intymne bikini - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Depilacja w ciąży cz.2: okolice intymne bikini - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Depilacja brazylijska w ciąży jest dozwolona, pod pewnymi warunkami…

  • Do usuwania zbędnego owłosienia z okolic intymnych podczas ciąży wykonywanego samodzielnie w domu nie wykorzystuj wosku. Zrywanie zastygłej masy to dla uwrażliwionej działaniem hormonów skóry duży stres, a dla Ciebie porządna dawka bólu. Ponadto depilowanie woskiem może skończyć się pękaniem bardziej kruchych w ciąży naczynek włosowatych i powstawaniem krwiaków i pajączków. Te ostatnie, o ile nie zostaną zamknięte lub nie ulegną samoistnemu wchłonięciu, stanowią wstęp do rozwoju żylaków.
  • Całkiem bezpiecznie możesz używać maszynki do golenia – to zalecana i bezbolesna metoda na pozbycie się włosków w okolicach intymnych w czasie ciąży. Przy odrobinie zacięcia i wciąż małym brzuszku możesz pokusić się nawet o wykonanie maszynką własnej fryzury intymnej :-).
  • Jeśli z powodu pokaźnych rozmiarów brzuszka pole zabiegowe jest mało widoczne, weź do pomocy poręczne lusterko – wprawdzie ta technika będzie wymagać opanowania umiejętności golenia pod obraz widziany w zwierciadle, ale nie jest to trudne, a zawsze ma się większe prawdopodobieństwo usunięcia wszystkich niechcianych włosków. Poproszenie partnera o pomoc w tej czynności też jest dobrym pomysłem, ale tu sama musisz wiedzieć, czy chcesz, aby Twój mężczyzna zadbał o wygląd Twojej strefy intymnej. Dla bezpieczeństwa i wygody – swojej i malca w brzuchu – depiluj się w łóżku. Jeśli stracisz równowagę, co najwyżej opadniesz na poduszki a nie na twarde płytki podłogowe :-).
  • Raczej nie próbuj używać depilatora elektrycznego, a w żadnym wypadku nie rób tego, jeśli nigdy dotychczas nie stosowałaś tego urządzenia. Raz, że boli, a dwa, że ból powoduje stres – dla Ciebie i maluszka.
  • Najłatwiej depilację intymną wykonasz w gabinecie kosmetycznym, na przykład w salonie Easy Waxing we Wrocławiu lub w Warszawie. Zabieg przeprowadzimy dyskretnie i delikatnie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na depilację pastą cukrową czy też wosk twardy np. Lycon, pozbędziesz się włosków na dłuższy czas – do kilku tygodni. Pasta cukrowa do depilacji intymnej to bezpieczna alternatywa dla niezalecanego w ciąży wosku miękkiego: zabieg jest zdecydowanie mniej przykry, bardziej łagodny dla skóry i przyjazny nerwom Twoim i maluszka. Pamiętaj: jeśli brzuszek jeszcze Ci nie urósł, nie zapomnij powiedzieć personelowi, że jesteś w ciąży!

Jeśli należysz do tej grupy kobiet, które mają już tak dość zmagań z depilowaniem okolic intymnych, że są skłonne zwyczajnie darować sobie ten zabieg do czasu po porodzie, zastanów się, czy chcesz, aby przed samym rozwiązaniem Twoje okolice intymne goliła nieznana Ci położna, w dodatku obchodząc się z Tobą szorstko i bez ceregieli. Chyba nie, prawda? Zatem zapraszamy na depilację intymną do salonów Easy Waxing Warszawa oraz Easy Waxing Wrocław – pełny komfort dajemy w standardzie :-).

Cennik Depilacji Bikini

Depilacja w ciąży – część 1

Depilacja w ciąży – część 3

Bięcej artykułów na naszej stronie w zakładce – Blog

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.