Depilacja kobiet w ciąży, czyli wszystko co o gładkiej prawdzie należy wiedzieć

Blog Powrót

Drogie Przyszłe Mamy, obalamy mity związane z usuwaniem zbędnego owłosienia w czasie ciąży – dla Waszego dobrego samopoczucia! Dziś pierwszy odcinek tego cyklu, gdzie na językach jest depilacja kobiet w ciąży.

Depilacja kobiet w ciąży - czy można wykonać depilację? Metody depilacji polecane w ciąży.
Depilacja kobiet w ciąży, czyli wszystko co o gładkiej prawdzie należy wiedzieć - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Depilacja kobiet w ciąży, czyli wszystko co o gładkiej prawdzie należy wiedzieć - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Depilacja kobiet w ciąży jest dozwolona…

Jak najbardziej! Depilacja kobiet w ciąży może być przeprowadzana nawet co kilka dni – stosując, rzecz jasna, odpowiednie akcesoria i unikając metod agresywnych czy bolesnych. Ograniczenia te wynikają z faktu, że w czasie oczekiwania na dziecko kobiety stają się bardziej podatne na odczuwanie bólu, a skóra – wrażliwsza na działanie czynników fizycznych i chemicznych.

… a nawet wysoce wskazana.

Depilacja kobiet w ciąży warta jest przeprowadzana, bo dzięki temu prostemu zabiegowi przyszła mama będzie miała pewność, że pozostaje atrakcyjną, zadbaną kobietą, nawet jeśli zaokrąglający się brzuszek tymczasowo odbierze ciału elastyczność i jędrność. Zbędne owłosienie warto też usunąć tuż przed przyjściem dziecka na świat – szczególnie, jeśli w szpitalu wybranym na czas rozwiązania obowiązuje golenie okolic intymnych przed porodem. Chyba każda kobieta woli, aby zabieg ten przeprowadzony był w zaciszu domowym lub w zaufanym gabinecie kosmetycznym, a nie za szpitalnym parawanem i przez obcą położną.

Klientki Easy Waxing chętnie poddają się usuwaniu zbędnego owłosienia nawet będąc w zaawansowanej ciąży, bo wiedzą, że mogą polegać na doświadczeniu naszych kosmetyczek i stosowanych w naszych gabinetach metodach depilacji – zapewniamy niezwykły komfort, najwyższą higienę i intymność podczas zabiegu.

Naturalne i nieinwazyjne metody depilacji są najbezpieczniejsze dla kobiet w ciąży.

To oczywiste, dlatego powszechnie polecanym sposobem usuwania zbędnego owłosienia jest depilacja pastą cukrową. Jej użycie jest w pełni dozwolone. Ta metoda jest szczególnie zalecana dla przyszłej mamy ze względu na fakt, że pasta cukrowa zawiera wyłącznie naturalne składniki, a jej stosowanie jest mniej bolesne niż użycie woskuPasta cukrowa polecana jest też z innego powodu: łagodniej odchodzi od skóry, ponieważ jest usuwana zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a dzięki temu znacznie redukuje się ryzyko podrażnień skóry oraz niebezpieczeństwo powstania pajączków, czyli trwałych poszerzeń włosowatych naczyń krwionośnych.

Unikamy kremów i zaawansowanej technologii.

Tak, ponieważ na początku ciąży przyszła mama może reagować negatywnie na intensywnie pachnące środki do depilacji w kremie czy w piance. Zapach kremów – nawet tych delikatnych i przeznaczonych do skór wrażliwych – może szczególnie na początku ciąży powodować mdłości. Nie przeprowadzono też żadnych badań naukowych, które dostarczyłyby informacji o tym, że stosowanie zaawansowanych technologicznie metod depilacji jest bezpieczne dla płodu.

Z tego powodu na listę metod niezalecanych lub wręcz niedozwolonych wpisano depilację IPL oraz depilację laserową, dźwiękowymi lub przy użyciu rządzeń generujących prąd elektryczny (depilatory), czyli te, które powodują ból, stres lub mogą grozić trwałym rozszerzeniem włosowatych naczynek krwionośnych.

Jeśli kobieta nie wyobraża sobie depilacji innym sposobem, jak metodą laserową czy z wykorzystaniem elektrolizy, powinna wykonać te zabiegi zanim zajdzie w ciążę.

W kolejnym odcinku cyklu opiszemy, jak najlepiej poradzić sobie z depilacją okolic intymnych w czasie ciąży.

Cennik depilacji bikini

Depilacja w ciąży – część 2

Depilacja w ciąży – część 3

Bięcej artykułów na naszej stronie w zakładce – Blog

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.