Menu
Tablet menu
  

Depilacja nóg przy żylakach

Masz pajączki albo, co gorsza, żylaki? To depiluj nogi z głową, czyli najpierw przyjrzyj się swoim kończynom dolnym, następnie pomyśl i skonsultuj się z doświadczoną kosmetyczką lub lekarzem, a dopiero potem podejmuj decyzję o wyborze metody depilacji najbezpieczniejszej na nogi z problemami żylnymi. I nie łudź się, że co dobre dla przyjaciółki, będzie dobre również dla ciebie – bowiem depilacja nóg z żylakami nie podlega tej zasadzie.

 

Najpierw pojawia się ciężkość nóg, potem opuchlizna w dolnej części podudzia, a z czasem pod skórą rysuje się sieć fioletowych pajączków. Jeśli na tym etapie nie zainterweniujemy, czyli nie wspomożemy naszych żył w tłoczeniu krwi wbrew sile grawitacji, najczęściej z pajączków powstaną żylaki. I wtedy zaczną się poważne problemy z depilacją.

 

Dlaczego żylaki na nogach utrudniają depilację?

Tylko dobrze dobrana metoda depilacji sprawi, że nogi będą zachwycać gładkością, a nie straszyć krwiakami. Aby to zrozumieć, trzeba najpierw prześledzić schemat tworzenia się żylaków na nogach.

Żylaki są objawem niewydolności krążenia tej części krwiobiegu, która DOPROWADZA krew do serca. Krew powracająca do serca z tkanek położonych poniżej poziomu głównej pompy naszego ciała musi płynąć w górę, czyli musi pokonać siłę grawitacji ziemskiej. Proces ten nie jest wspomagany żadną pompą. Dlatego aby płynąca w górę krew nie cofała się, musi krążyć w żyłach szybko.

Żyły, szczególnie powierzchowne, są dość cienkie i nie są przystosowane do transportu większej ilości krwi. Przed cofaniem się płynącej w górę krwi chronią zastawki żylne i elastyczne ścianki tych naczyń, a wspomagają je w tym mięśnie nóg. Tempo krążenia zwalnia najczęściej z powodu niedostatku ruchu i związanego z tym wiotczenia mięśni. Krew zaczyna wtedy zalegać w naczyniach żylnych, co może prowadzić do uszkodzenia zastawek i cofania się tej płynnej tkanki – jest to tzw. refluks żylny. Gromadząca się w danej części żyły krew powoduje rozdęcie delikatnego naczynia lub nawet pękanie delikatnych żył powierzchownych.

 

Nie na gorąco i nic na siłę

Sprawnemu krążeniu krwi nie sprzyja też trzymanie nóg w cieple – wysokie temperatury powodują bowiem poszerzenie żył, co z kolei powoduje spadek mocy tłoczenia krwi w żyłach. To dlatego w przypadku nóg z żylakami niewskazane są metody depilacji woskiem na gorąco.

Depilacja woskiem (tak na ciepło, jak i na zimno) nie jest wskazana również i z tego powodu, że odrywanie przyklejonych płatów wosku naciąga skórę i położone pod nią tkanki. Może to być zbyt traumatyczne doświadczenie dla nóg osłabionych niewydolnym krążeniem, a skutkiem mogą być popękane naczynia krwionośne i krwiste wylewy podskórne.

Jeśli już decydujemy się na depilację z usunięciem cebulek włosowych, lepiej wybrać depilację na zimno niż wosk. Tutaj wyjaśniamy, dlaczego ten wybór jest lepszy. Podobnie dobrym wyborem jest fotodepilacja IPL – wiązka światła działa punktowo, niszczy włos z cebulką, nie przegrzewając okolicznych struktur, a to znaczy, że metoda ta jest bezpieczna dla żył, które od ciepła należy trzymać przecież z daleka.

I jeszcze na koniec ważna uwaga: ostrożnie z maszynkami do golenia! Jeśli ostrym nożykiem zadraśniesz wypukłość żylakową, konsekwencją może być nawet krwotok.

 

Oczywiście zawsze możesz przyjść do salonu Easy Waxing w Warszawie i we Wrocławiu – nasze kosmetyczki doradzą, jak najbezpieczniej depilować nogi z żylakami i wykonają zabieg profesjonalnie, z zastosowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem depilacji w Warszawie i we Wrocławiu.

Bięcej artykułów na naszej stronie w zakładce - Blog


Oceń ten artykuł
(34 głosów)

Skomentuj

Adresy email nie będą wykorzystywane ani przekazywane do celów marketingowych.

powrót na górę

top-salon-easywaxing