Dlaczego depilacja woskiem nie jest możliwa przy bardzo krótkich włoskach?

Depilacja ma najlepsze efekty, gdy włosek jest odpowiedniej długości tzn. 0,5 cm – 1,0 cm. Zbyt krótkie włoski mogą stanowić problem przy depilacji, gdyż istnieje ryzyko, że nie wkleją się w wosk. Z tego powodu mogą one zostać urwane lub uparcie pozostać na miejscu. Dlatego też depilacja zbyt krótkich włosków może przynieść niezadowalające efekty.

Jeśli jednak włoski są depilowane regularnie cebulki włosków są mocno osłabione, a sam włos jest miękki i elastyczny możemy podjąć próbę depilacji. Klientki, które korzystają z depilacji w okresie wakacyjnym szczególnie przed wyjazdem na urlop chcąc troszkę ułatwić i umilić sobie pobyt na wakacjach często, mimo zbyt krótkich włosków, decydują się na usunięcie chociaż większej ilości niechcianych włosów. Zalecamy jednak zaplanowanie depilacji woskiem odpowiednio wcześniej. W szczególności przed ważnymi okazjami, aby depilacja poszła szybko, bezboleśnie oraz co najważniejsze żeby efekt był zadowalający.

Nasze kosmetyczki starają się zadowolić każdego klienta, więc warto przed pierwszą depilacją skontaktować się z nami, abyśmy mieli szansę odpowiedzieć na wszelkie nurtujące Was pytania dotyczące tego jak przygotować się do depilacji.

Kompendium wiedzy o Depilacja Woskiem Miękkim

Wróć do zabiegu Depilacja Woskiem Miękkim
Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.