Oksybrazja jako sposób na gładką cerę bez Photoshopa

Blog Powrót

Skuteczny i szybki zabieg upiększający? Coś, co działa cuda, a jednocześnie można zrobić to po pracy w środku tygodnia albo nawet podczas przerwy na lunch? Błyskawiczna oksybrazja to hit salonów kosmetycznych na całym świecie.

Oksybrazja, zupełnie nieinwazyjna, ale jednocześnie bardzo skuteczna metoda na złuszczenie wierzchniej warstwy naskórka, to idealna propozycja dla wszystkich zabieganych – mam, studentek, pracoholiczek, pracownic korporacji i artystek. A więc wszystkich, którym zależy na szybkim efekcie przy minimalnym wysiłku.

Oksybrazja w czasie zabiegu
Oksybrazja jako sposób na gładką cerę bez Photoshopa - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Oksybrazja jako sposób na gładką cerę bez Photoshopa - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Oksybrazja zwana jest też peelingiem tlenowym, oksydermabrazją czy mikrodermabrazją tlenową lub tlenowo-wodną. Niezależnie od nazwy chodzi o jedno: o efekt świeżej i promiennej cery – i to natychmiast – już po pierwszym zabiegu. Eksperci ze studio Easy Waxing polecają oksybrazję przed wielkim wyjściem (może być wykonana nawet kilka godzin przed wielką galą, gdyż nie powoduje podrażnień), a także zawsze wtedy, gdy chcemy błyskawicznie odzyskać piękny wygląd i cieszyć się odświeżoną, promienną cerą, niezależnie od liczby obowiązków i nieprzespanych godzin.

Oksybrazja. Delikatna i skuteczna!

Dermatolodzy podkreślają, że oksybrazja jest zdecydowanie delikatniejsza od mikrodermabrazji korundowej czy diamentowej, dlatego polecana jest tym, którzy z różnych powodów (np. bardzo wrażliwej cery, także naczyniowej!) nie mogą stosować głębokiego złuszczenia mechanicznego, a jednocześnie zależy im na tym, by ich cera była promienna i świeża – również podczas niełatwych dla niej miesięcy jesienno-zimowych. Co istotne, oksybrazja jest zabiegiem zupełnie bezdotykowym – między powierzchnią skóry a dyszą aplikatora zachowuje się odległość około centymetra. Czynnikiem złuszczającym są tu zatem niewielkie kropelki jałowej soli fizjologicznej nanoszone na skórę w strumieniu powietrza wyrzucanego pod wysokim ciśnieniem z aplikatora. Oprócz złuszczania w oksybrazji stosuje się terapię zimnem, co hartuje i wzmacnia ściany naczynek. Dzięki temu zabieg jest zupełnie bezbolesny i – także jako forma relaksu – szczególnie rekomendowany latem.

Siła tlenu

Taki błyskawiczny rytuał (trwa około pół godziny) polecany jest niemal wszystkim, którzy narzekają na niedoskonałości, takie jak zaskórniki, rozszerzone pory, grudki, nadmiar sebum, naczynka, a także suchą, poszarzałą cerę, spowodowaną np. klimatyzacją, paleniem papierosów czy niewłaściwą dietą. Oksybrazja jest też jednym z niewielu zabiegów kosmetycznych, na które mogą zdecydować się osoby z trądzikiem (zarówno zwykłym, jak i różowatym) – użyty podczas zabiegu tlen zwalcza bakterie beztlenowe, które odpowiedzialne za powstawanie trądziku pospolitego.

Oksybrazja – solo lub w duecie

Zabieg może być stosowany samodzielnie lub łączony z innymi terapiami estetycznymi, w których przy pomocy podciśnienia wtłacza się do skóry odżywcze serum. Oksybrazja podkręca też działanie kremów i maseczek (także tych stosowanych samemu w domu), ponieważ skóra – która pozbawiona warstwy niepotrzebnego, dodatkowego naskórka – łatwiej wchłania składniki aktywne produktów kosmetycznych.

Oksybrazję mogą stosować mężczyźni oraz kobiety w ciąży, także te, u których skóra pod wpływem huśtawki hormonalnej stała się bardziej wrażliwa i/albo u których pojawiły się przebarwienia. Już po jednym zabiegu skóra staje się wygładzona, nawilżona i pozbawiona suchych skórek, ale dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii. Badania pokazują bowiem, że przy regularnych zabiegach oddziałuje się także na skórę właściwą – pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastycznych, co powoduje zwiększenie elastyczności skóry i spłycenie niewielkich, powierzchniowych zmarszczek.

Jak dbać o cerę po oksybrazji?

Dla podtrzymania efektów zabiegu należy stosować polecane przez kosmetyczkę z salonu Easy Waxing preparaty do użytku domowego oraz dbać o codzienną ochronę cery i właściwą dietę.

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.