Czy żel manicure jest szkodliwy w ciąży?

Podczas wykonania manicure żelowego, na oczyszczoną i odtłuszczoną płytkę paznokcia nakłada się światłoutwardzalny żel, który służy do jej przedłużenia. Żel utwardza się w lampie UV, zapewniającą całkowite bezpieczeństwo. Jednak kosmetyki odtłuszczające mogą zawierać szkodliwy aceton, toteż przychodząc na paznokcie żelowe w czasie ciąży warto sprawdzić czy zabieg odbywa się w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Często wietrzone pomieszczenie, to mniejsza możliwość wdychania oparów acetonu czy spiłowanych drobinek żelu. Zalecamy również ubranie jednorazowej maseczki. Warto upewnić się co do jakości produktów, żeby nie zawierały żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby przeniknąć do krwiobiegu.

Poza tym sam manicure powinien być wykonywany bez użycia cążek czy nożyczek, aby uniknąć uszkodzenia skóry. Wybierajmy salon, który sterylizacja w autoklawie wszystkie wykorzystywane w czasie zabiegu narzędzia i akcesoria.

Dzięki temu, nawet jeśli dojdzie do skaleczenia, ryzyko infekcji będzie znikome, a zabieg całkowicie bezpieczny dla rozwijającego się płodu. Nasze klientki, które spodziewają się dziecka, mogą o bezpieczeństwo być całkowicie spokojne, gdyż wszelkie narzędzia sterylizujemy w autoklawie medycznym, a pilniki i polerki są jednorazowe.

Kompendium wiedzy o Manicure Żelowy

Wróć do zabiegu Manicure Żelowy
Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.