Stylizacja brwi – Depilacja brwi – czyli jak zadbać o oprawę oka

Blog Powrót

Na ogólny wyraz naszej twarzy ma wpływ kształt ust, nosa i oczu. Starannie wykonany makijaż, potrafi zmienić ich wygląd, podkreślić zalety i ukryć niedoskonałości. Jednak decydujący wpływ na wygląd i odbiór ogólnego wizerunku człowieka ma kształt oraz stylizacja brwi.

W obecnych czasach, trendy w stylizacji i regulacji brwi, wskazują, że powinny być one wyraźnie podkreślone, ale też jak najbardziej naturalne. Bardzo cienkie brwi, lub ich brak powodują, że twarz wygląda sztucznie lub komicznie. Gęsty, krzaczasty, nieujarzmiony zarost nad okiem, sprawia wrażenie, że osoba je nosząca jest nieprzystępna, nieprzyjazna, ponura. Najczęściej popełnianym błędem przy regulacji jest usuwanie zbyt dużej ilości włosków, formowanie ich w nienaturalny sposób oraz skracanie łuków brwiowych. Dlatego ważne jest, aby przy stylizacji brwi dobrać ich wygląd odpowiadający proporcjom innych elementów twarzy. To zadanie nie należy do najłatwiejszych – warto więc skorzystać z pomocy kosmetologa.

Zabieg kosmetyczny - stylizacja brwi
Stylizacja brwi - Depilacja brwi – czyli jak zadbać o oprawę oka - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Stylizacja brwi - Depilacja brwi – czyli jak zadbać o oprawę oka - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

W Easy Waxing do zabiegu jakim jest stylizacja / depilacja brwi przykładamy bardzo dużą uwagę – zarówno do doboru kształtu, koloru, jak i również dajemy wskazówki, jak je pielęgnować w domowych warunkach pomiędzy wizytami w salonie. Podążamy także za najnowszymi trendami dotyczącymi tych zabiegów, dlatego niedawno w naszej ofercie pojawiła się geometria brwi na bazie henny pudrowej. Poniżej wyjaśniamy czym charakteryzują się poszczególne metody stylizacji brwi i jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do ich wykonania.

Regulacja / depilacja brwi w Warszawie i Wrocławiu woskiem miękkim i twardym

Stylizacja brwi tą metodą ma dwie podstawowe zalety: jest bardzo precyzyjna oraz szybka. Jeśli skóra jest odpowiednio przygotowana i nie występują przeciwwskazania, jest również metodą praktycznie bezbolesną. Efekt utrzymuje się od 10 dni do nawet kilku tygodni (im bardziej regularnie z niej korzystamy, tym włosków odrasta mniej). Kosmetolog kładzie wosk pod łukiem brwiowym, następnie – w przypadku wosku miękkiego – usuwa go za pomocą odpowiednio dociętego paska fizelinowego, a w przypadku wosku twardego nakłada go w tym samym miejscu, czeka chwilkę aż zastygnie, po czym szybkim ruchem odrywa od skóry. Wosk twardy różni się tym od wosku miękkiego, że jest rozgrzewany do stosunkowo niskiej temperatury. Mogą go więc stosować osoby, które nie tolerują ciepłych substancji.

W przypadku obydwu metod depilacji, głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu będą:

 • stany zapalne skóry
 • przerwana ciągłość skóry
 • choroby oczu
 • uczulenia na rumianek
 • niedawno odbyte zabiegi chirurgiczne i kosmetyczne w obszarze twarzy
 • przyjmowanie leków powodujących rozrzedzenie krwi
 • przyjmowanie maści z witaminą A
 • świeża opalenizna

Nim zdecydujemy się na ten zabieg, należy każdorazowo poinformować osobę, która będzie go przeprowadzała, o możliwych przeciwwskazaniach oraz odbytych zabiegach w okolicy twarzy.

Stylizacja brwi pęsetą

Ta metoda jest bardzo często wykonywana u osób, które potrzebują nadać kształtu swoim brwiom od podstaw. Pozwala na korektę brwi również z górnej części łuku. Za pomocą szybkich i precyzyjnych ruchów pęsetą – stylistka pozywa się krótkich włosków z góry i dołu brwi. Dłuższe włoski są korygowane przy użyciu specjalnych nożyczek. Metoda ta dedykowana jest również dla ludzi, którzy mają dość wątła skórę w okolicy łuku brwiowego. Bardzo często korzystają z niej panowie.

Do przeciwwskazań przy tym zabiegu należą:

 • przerwana ciągłość skóry
 • nadmierne rozpulchnienie skóry
 • stany zapalne skóry i oka
 • niektóre zabiegi na twarz odbyte bezpośrednio przed zabiegiem regulacji brwi

Geometria brwi na bazie henny pudrowej

Znakomitym zwieńczeniem każdej stylizacji brwi, jest wypełnienie henną. O ile tradycyjna henna żelowa, czy też proszkowa, trzyma się przez kilkanaście dni na włoskach (na skórze tylko przez kilka dni), o tyle henna pudrowa utrzymuje się na skórze do czterech tygodni, a na włoskach nawet do sześciu. Jest to rewolucyjna, nowa metoda, której poddaje się wiele osób, nie mogących sobie – z różnych przyczyn – pozwolić na makijaż permanentny.

Pod hasłem „geometria brwi”, lub inaczej „architektura brwi”, kryje się tak naprawdę wyznaczenie odpowiedniego kształtu i skorygowanie asymetrii. Jest to proces dość skomplikowany, polegający na wykonaniu precyzyjnego rysunku linii twarzy, modelowaniu brwi za pomocą specjalnej pasty i aplikacji henny, a następnie na wykonaniu depilacji woskiem lub pęsetą. Doskonale sprawdzi się u osób, które mają brwi: rzadkie, cienkie, jasne, siwe, lub z widocznymi ubytkami, a także dla wszystkich, którzy chcieliby swoje brwi mocno podkreślić i nie tracić czasu na ich codzienny makijaż.

Sprawdź nasze zabiegi henny i depilacji brwi w Warszawie i Wrocławiu.

Przeciwwskazaniami do tego zabiegu będą:

 • uczulenie na hennę (zalecamy przeprowadzić bezpłatny test alergiczny najpóźniej 24h przed planowanym zabiegiem)
 • skaleczenia i świeże rany na skórze
 • wszelkie rodzaje zapalenia oka

Pielęgnacja w domu

Po wszystkich zabiegach regulacji brwi, henny czy też laminacji rzęs, należy pamiętać o domowej pielęgnacji. Niezbędna w naszej kosmetyczce, będzie szczoteczka do ich przeczesywania. Ważne jest również, żeby – tak jak i całą twarz – nawilżać dobrze skórę na łuku brwiowym. Należy używać preparatów do zmywania makijażu i tonizowania, które nie zawierają alkoholu i perfum. W naszym salonie zakupić można również odżywki, wspomagające porost włosków. Są doskonałe dla wszystkich pań i panów, którzy chcą odbudować cebulki włosa i cieszyć się pięknym kształtem brwi.

Polecamy pozostałe zabiegi z naszej oferty, takie jak depilacja woskiem, zabiegi na twarz oraz Icoone Wrocław. Zwłaszcza dla nadaniu twarzy i dekoltu większej elastyczności skóry oraz spłyceniu ewentualnych zmarszczek gorąco rekomendujemy zabieg endermologii.

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.