Jesień za 3,2,1… czyli depilacja idealna na powakacyjny czas!

Blog Powrót

Jeśli sądzisz, że po wakacjach wystarczy zastosować jakąkolwiek metodę depilacji, aby odzyskać piękno ciała, to się mylisz. Skóra po kanikule woła bowiem SOS, a konkretnie: „Brak mi wilgoci!”. Jeśli kochasz swoje ciało i życzysz mu jak najlepiej, zapomnij o agresywnych metodach usuwania zbędnego owłosienia.

Powakacyjna depilacja powinna być bardzo delikatna – szczególnie w obszarach, które ozłociło słońce. Tam bowiem najczęściej skóra jest albo sucha, albo wręcz przesuszona. W gabinetach Easy Waxing polecamy na powakacyjną depilację pastę cukrową.

O włos od jesieni, czyli najlepsza powakacyjna depilacja
Jesień za 3,2,1... czyli depilacja idealna na powakacyjny czas! - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Jesień za 3,2,1... czyli depilacja idealna na powakacyjny czas! - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Pasta cukrowa – karmelowa słodycz dla opalonej skóry

Jak wiesz z poprzednich wpisów, ten naturalny środek do usuwania zbędnego owłosienia działa zdecydowanie delikatniej niż inne. Ponadto technika nakładania pasty cukrowej (pod włos) powoduje, że kosmetyk nie przylega bezpośrednio do skóry. Ma to zbawienny wręcz wpływ na tkankę okrywową ciała, która nie jest tak silnie rozciągana przy ściąganiu pasty (wraz z kierunkiem wzrostu włosa), jak dzieje się to w przypadku wosku. 

Dlaczego delikatność środka depilującego jest tak istotna w przypadku, kiedy usuwa się włosy z opalonej skóry? Ponieważ skóra taka w kosmetologii traktowana jest jak podrażniona. Zatem poddanie jej działaniu jakiegokolwiek innego drażniącego czynnika może tylko pogorszyć stan tkanki. Depilacja pastą cukrową w Easy Waxing daje gwarancję, że niechciane owłosienie zostanie usunięte w sposób naturalny, a skóra jak zachwycała złocistą poświatą, tak zachwycać będzie dalej.

Laserowa depilacja – nie dla opalonej skóry

Opalenizna jest podstawowym przeciwwskazaniem do wykonania depilacji z użyciem lasera, a kąpiele słoneczne lub w solarium są z kolei przyjemnościami zabronionymi dla tych, którzy poddali się usuwaniu zbędnego owłosienia wiązką światła. Zakazy te nie są bezpodstawne. Opalona skóra jest podrażniona i staje się przez to bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Można wykonać depilację laserową w Warszawie na opalonej skórze, ale opalenizna nie może być zbyt świeża. Skóra po kąpieli słonecznej lub w solarium powinna odpocząć ok. 1 miesiąca i dopiero wtedy można poddać się zabiegowi usuwania zbędnego owłosienia przy użyciu wiązki świetlnej.

Z kolei przez wzgląd na fakt, że depilacja laserowa może powodować podrażnienie skóry, nie zaleca się opalania po tym zabiegu. Kąpielom w promieniach z pasmem UV można poddać się dopiero po kilku dniach od depilacji.

Jak przygotować skórę do depilacji po wakacjach?

  • Przede wszystkim zadbaj o nawilżenie skóry. Im będzie ono głębsze i bardziej długotrwałe, tym w lepszym stanie będzie tkanka poddawana depilacji i tym większa szansa na uniknięcie jakichkolwiek podrażnień po zabiegu.
  • Wybieraj preparaty o długotrwałym działaniu, które nie tylko nawilżają, ale również zatrzymują wodę w skórze. To ważne, bo dzięki temu wilgoć nie tylko jest dostarczana do skóry, ale chronione są te jej zasoby, które znajdują się już w tkance.
  • Opalaj się rozsądnie, czyli poza godzinami, w których słońce najsilniej operuje, i najlepiej w ruchu, a nie leżąc plackiem na plaży.
  • Jeśli planujesz depilację zaraz po powrocie z wakacji, nie opalaj się przynajmniej tydzień przed zabiegiem. Nie chcesz wracać z jasną karnacją z urlopu? To opalaj się w ruchu lub przebywając w półcieniu – skóra nabierze w ten sposób delikatnie złocistego odcienia bez ryzyka poparzenia słonecznego.

Więcej artykułów na naszej stronie w zakładce – Blog

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.