Makijaż zwykły i wodoodporny

Blog Powrót

Beksy i makijaż zwykły to niedobre połączenie, od kosmetyków wodoodpornych wypadają rzęsy, a makijaż zwykły nie dorasta do pięt makijażu permanentnego – to tylko przykłady prawd, półprawd i mitów na temat różnych rodzajów makijaży. Odsłaniamy prawdę o każdym z nich. W tym odcinku: o makijażu zwykłym.

Makijaż zwykły i wodoodporny
Makijaż zwykły i wodoodporny - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Makijaż zwykły i wodoodporny - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Makijaż zwykły, a może makijaż wodoodporny?

Makijaż tradycyjny może być wykonywany kosmetykami wodoodpornymi lub nie mającymi takich właściwości. Wiąże się z codziennym nakładaniem kremu, bazy, podkładu, robieniem kresek na powiekach i obrysowywaniem konturów ust, nakładaniem cieni, różu i pudru sypkiego, używaniem korektora oraz starannym modelowaniem kredką brwi i tuszowaniem rzęs. To czynności zajmujące KAŻDEGO dnia wiele czasu, bo perfekcyjny makijaż zwykły wymaga więcej niż chwilkę czasu.

Ale chwila nieuwagi wystarczy, aby w przypadku kosmetyków nie mających właściwości wodoodpornych cała misterna praca, która została wykonana, zwyczajnie spłynęła z oczu i policzków (np. ktoś chlapnie wodą, nie tak napijemy się ze szklanki czy kieliszka i przy okazji zetrzemy pomadkę z ust, lub komuś zbierze się na płacz). Za to każdego dnia, dzięki temu, że wykonujemy makijaż – niezależnie od tego, czy używamy do tego kosmetyków zwykłych lub wodoodpornych – mamy:

  • uciechę, że możemy eksperymentować z kolorami i stylami;
  • możliwość korzystania z kosmetyków o różnych właściwościach, np. preparaty tradycyjne lub mineralne;
  • pewność, że jeśli zabraknie preparatu do demakijażu, kolorowe kosmetyki można bez problemu zmyć nawet kremem używanym do codziennej pielęgnacji twarzy (tłustym dla makijażu wodoodpornego lub nawilżającym dla kosmetyków kolorowych zwykłych).

Dla kogo?

Polecany tym, którzy lubią różnorodność, chcą codziennie wyglądać inaczej, mają kłopoty z cerą lub tendencje do uczuleń (alergicy lub osoby mające trądzik powinni wybierać kosmetyki niezawierające parabenów, konserwantów, aromatów, itp.).

Ważne: kosmetyki kolorowe, niezależnie od tego, czy są wodoodporne czy nie, zawsze trzeba starannie usuwać przed udaniem się na spoczynek nocny lub przed nałożeniem kolejnej wersji makijażu. Niedokładny demakijaż powoduje, że na twarzy zbierają się zanieczyszczenia, a pory zostają zatkane – to zakłóca dotlenianie, nawilżenie i regenerację skóry; natomiast rzęsy – oklejone resztkami tuszu, szczególnie wodoodpornego – ulegają przesuszeniu, słabną, łamią się i rzeczywiście mogą wtedy szybciej wypadać.

Zatrzepotać rzęsami

W przypadku problemów z rzęsami – kiedy jest ich mało, są krótkie, wypadają licznie, pozostawiając nieestetycznie wyglądające przerwy, można szybko skorygować wygląd oprawy oczu, korzystając z zabiegów oferowanych przez salony Easy Waxing:

  • przedłużania rzęs 1:1 – rzęsy naturalne przedłużane są fragmentami sztucznymi, ale wykonanymi z naturalnego surowca: protein jedwabiu; jak wygląda efekt końcowy, możecie zobaczyć na zdjęciu tutaj;
  • doklejania kępek rzęs – to sposób na jednoczesne bardzo szybkie zagęszczenie i przedłużenie rzęs; efekty pokazujemy na fotografii, którą obejrzycie tutaj.

Wykonanie makijażu wodoodpornego lub zwykłego można sobie ułatwić i skrócić czas, który trzeba poświęcić na wymalowanie twarzy, poprzez wykonanie henny. Z tego zabiegu również można skorzystać w naszych salonach. Z wcześniej wykonaną henną brwi i rzęs makijaż zwykły to czysta przyjemność.

Bięcej artykułów na naszej stronie w zakładce – Blog

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.