Makijaż permanentny – sposób na trwały ślad

Blog Powrót

Makijaż permanentny wykonuje się raz, a dobrze. Choć technika wykonania może kojarzyć się ze zrobieniem tatuażu, nie jest to makijaż na całe życie. Raczej na kilka lat. Na pewno jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają ochoty lub czasu codziennie sięgać po kosmetyki, pieczołowicie rysować linii na powiekach i przy ustach, ozdabiać na tęczowo powiek tylko po to, aby za kilkanaście godzin wszystko zmyć i kolejnego dnia rozpocząć malowanie na nowo.

Makijaż permanentny, czyli trwały
Makijaż permanentny - sposób na trwały ślad - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Makijaż permanentny - sposób na trwały ślad - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Makijaż permanentny – paleta możliwości

W obiegu krąży informacja, że makijaż permanentny szybko się znudzi. Maluje się przecież twarz raz i ciągle wygląda się tak samo. Informacja ta jest tylko w części prawdziwa, ponieważ makijaż trwały może być wykonany w dwóch wersjach:

 • delikatnej, służącej raczej jako baza lub uzupełnienie dla makijażu zwykłego, który można nakładać każdego dnia w innej wersji;
 • zasadniczej, która zastępuje makijaż codzienny i w tym wariancie rzeczywiście jest to makijaż, którego modyfikacje są ograniczone, ale jak najbardziej możliwe.

Trwałym malunkiem można upiększyć:

 • oczy
 • usta
 • brwi
 • wybrane obszary twarzy w celu odmłodzenia, zatuszowania lub rozświetlenia, np. fragmentu skóry tuż nad górną wargą.

Na oko, ale nie pochopnie

Linergistka, czyli specjalistka od wykonywania makijażu permanentnego, nie zabiera się za malowanie wybranych obszarów twarzy bez przygotowania. Zanim rozpocznie nakładanie pigmentu, wykonuje wnikliwą analizę naturalnych walorów skóry, kształtu twarzy i zapoznaje się z oczekiwaniami klientki, a nawet planami urodowymi na dalsze lata.

Zabrzmiało dziwnie? To wyobraźmy sobie osobę, która z brunetki o zdecydowanym, grubym rysunku brwi, po wizycie u fryzjera przeistacza się w eteryczną blondynkę. Brwi przecież nie przefarbuje tak, jak zrobiła to z włosami… Co najwyżej może udać się do salonu kosmetycznego lub medycyny estetycznej i zlecić głęboką korektę wcześniejszej wersji makijażu permanentnego. Taki zabieg wykonywany jest w użyciem lasera: wiązka świetlna powoduje depigmentację obszaru, w którym działa.

Makijaż permanentny i jego sekrety

Metod i technik nakładania makijażu trwałego jest wiele, ale wszystkie sprowadzają się do zaaplikowania pigmentu w głębokie warstwy naskórka przy użyciu specjalnych „piór” zakończonych cienką igłą. Z powodu tego, że barwnik umieszczany jest w naskórku, a ten – ulega złuszczeniu, z czasem kolor zaczyna tracić na intensywności i cały makijaż blednie. Aby przedłużyć lub przywrócić żywotność makijażowi trwałemu, trzeba powtórnie nałożyć pigment.

Prawidłowo wykonany makijaż permanentny nie powinien powodować żadnych skutków ubocznych.

Makijaż permanentny – FAQ

 • Nałożenie makijażu permanentnego zajmuje sporo czasu – dlatego zarezerwuj sobie ok. 2 godzin na zabieg.
 • Przed zabiegiem wyśpij się – żeby nie mieć opuchniętych oczu; ewentualne obrzęki zlikwiduj okładem z lodu lub lodowatej wody.
 • Jeśli masz powieki wrażliwe i skłonne do opuchlizn, na kilka dni przed zabiegiem przyjmuj pastylki homeopatyczne z arniką.
 • Minimum miesiąc przed zabiegiem i tyle samo po zabiegu nie należy stosować odżywek do rzęs.
 • Po zabiegu nie wolno korzystać z opalania na słońcu, solarium, saun, a skórę trzeba tratować delikatnie.
 • Zalecane jest wklepywanie specjalistycznego kremu kosmetycznego o działaniu nawilżającym.
 • Początkowo bardzo intensywne barwy makijażu mogą wprawić w zdumienie, ale na szczęście po kilku dniach pigment zrobi się jaśniejszy.

Malowanie „piórem” ma swoje zalety: przede wszystkim to oszczędność czasu.

W salonach Easy Waxing oferujemy alternatywę dla makijażu permanentnego, czyli nakładanie henny na brwi i rzęsy. To upiększenie, którego trwałość jest wprawdzie mniejsza niż makijażu permanentnego, ale jego efekty nie ustępują tej technice malowania twarzy.

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.