Henna pudrowa z geometrią i architekturą brwi… jak malowane

Blog Powrót

Codzienne malowanie? Uciążliwe. Tradycyjna henna? Krótkotrwały (a czasem i nienaturalny) efekt. Henna pudrowa (zwana też brow henna)? Jak najbardziej – w połączeniu z dobrze wykonaną architekturą brwi daje efekt, o którym dotychczas można było tylko pomarzyć. Na dodatek osiągnięty rezultat utrzymuje się na brwiach aż przez ok. 6-8 tygodni!

Henna pudrowa z geometrią i architekturą na brwi... jak malowane
Henna pudrowa z geometrią i architekturą brwi... jak malowane - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Henna pudrowa z geometrią i architekturą brwi... jak malowane - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Uściśnijmy na początku dwie kwestie – po pierwsze: henna pudrowa z tradycyjną henną wspólną ma nazwę i efekt, jakim jest koloryzacja; po drugie: jest to zabieg na brwi, z którego korzystać mogą (i w salonach Easy Waxing w Warszawie i we Wrocławiu już korzystają) nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Henna pudrowa z architekturą brwi – duet doskonały

Jeśli spojrzeć na sposób działania preparatów wykorzystywanych podczas wykonywania henny pudrowej, należałoby powiedzieć, że to zabieg służący bardziej kompleksowej regeneracji brwi i łuku brwiowego a nie tylko przyciemnianie barwy oprawy oczu. Cała procedura opiera się bowiem na trzech elementach: koloryzacji brwi, ustaleniu odpowiedniej geometrii łuku oraz przywróceniu właściwej architektury brwi. Włoski po zabiegu z wykorzystaniem henny pudrowej są miękkie, pięknie błyszczące i nabierają zdrowego wyglądu, a kształt łuku brwiowego staje się wyrównaną linią, wygiętą w elegancji łuk.

Henna pudrowa brow

Osoby które poddają się zabiegowi henny pudrowej we Wrocławiu lub Warszawie w salonach Easy Waxing, wskazują również i na to, że dzięki wykonanej procedurze włoski szybciej rosną, a nawet przyrastają nowe, dzięki czemu te miejsca w przebiegu brwi, w których włosów było mniej, przestają być widoczne.

Brow henna, geometria i architektura brwi – jak to się robi w Easy Waxing?

Niezależnie od tego czy na zabieg henny pudrowej zgłasza się kobieta czy mężczyzna, procedurę zawsze zaczynamy od rozmowy. To niebywale ważna część przygotowań do praktycznej części zabiegu, gdyż to właśnie podczas rozmowy nasi klienci przekazują ważne dla przebiegu brow henny informacje. Na ich bazie specjaliści pracujący w salonie Easy Waxing w Warszawie lub we Wrocławiu dobierają tonację i intensywność preparatów koloryzujących, a także rysują docelowy kształt brwi. Kolejny krok to architektura brwi, czyli wyznaczanie ich perfekcyjnej linii poprzez regulowanie granic wyrastania włosków. Dopiero, kiedy wiadomo już, jak będzie przebiegał łuk, przystępuje się do fizycznego spełnienia marzeń klientki/klienta o pięknych brwiach.

Henna pudrowa – zabieg na kilka etapów

W pierwszej kolejności kształt łuku brwiowego jest regulowany przy pomocy wosku oraz/lub pęsety. Kiedy po depilacji i epilacji brew uzyskuje już pięknie łukowaty rysunek (który przypomina rozchylone w locie skrzydła jaskółki), można przystąpić do koloryzacji.

Ponieważ bez zabezpieczeń skóry ani rusz, dlatego na obszar sąsiadujący z rejonem przeznaczonym do pokrycia henną pudrową nałożone zostaną elementy chroniące przed zaplamieniem i podrażnieniem (waciki, kawałki ligniny itp.). Sama koloryzacja polega na nałożeniu na łuk brwiowy pigmentu o barwie i odcieniu wskazanych przez osobę poddającą się zabiegowi albo dobranych przez specjalistkę przeprowadzającą zabieg.

Po usunięciu farby włoski tworzące łuk brwiowy uzyskują wspomniany wyżej niezwykły połysk i stają się gęste. Z czasem przyrastają nawet nowe włoski – co cieszy szczególnie te osoby, u których na brwiach powstały przerzedzenia.

Wymienione tu zalety henny pudrowej to zasługa bardzo bogatego składu tego produktu. Ale to już temat na kolejny wpis – oczekujcie go już niebawem.

Henna Brow Rudy

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.