Endermologia – fakty i mity

Blog Powrót

Endermologia LPG to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny. Podczas zabiegu wykorzystywane jest specjalistyczne urządzenie masujące, które ma za zadanie zmniejszyć widoczność cellulitu, wymodelować sylwetkę i poprawić jędrność skóry. Rezultaty w zakresie modelowania sylwetki osiągane są dzięki zastosowaniu wielu różnych metod, takich jak fale radiowe, światło podczerwone, ultradźwięki o niskiej częstotliwości, masaż próżniowy i masaż rolkami.

Endermologia LPG
Endermologia - fakty i mity - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Endermologia - fakty i mity - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Fakty i mity a Endermologia LPG

Chociaż endermologia zyskała na popularności w dziedzinie zabiegów estetycznych, istnieją pewne mity i błędne przekonania z nią związane. Poznajmy i obalmy kilka z nich:

Mit – Dzięki endermologii można całkowicie wyeliminować cellulit.

FaktEndermologia LPG zmniejsza widoczność cellulitu poprzez poprawę krążenia krwi, drenaż limfatyczny i napięcie skóry. Nie eliminuje ona jednak całkowicie cellulitu z organizmu. Endermologia zapewnia tymczasową poprawę, ale ciągła praca nad sylwetką i zmiana stylu życia mogą być konieczne dla uzyskania optymalnych wyników, ponieważ cellulit pojawia się z powodu czynników takich jak genetyka, zmiany hormonalne i wybory stylu życia.

Mit – Podczas zabiegu endermologii odczuwa się znaczny ból.

Fakt – Endermologia jest zabiegiem komfortowym i bezbolesnym. Zabiegowi towarzyszą różnego rodzaju odczucia, które można porównać do relaksującego masażu. Intensywność wykonywanego zabiegu można dostosować do indywidualnych preferencji.

Mit – Endermologia LPG zapewnia natychmiastowe i długoterminowe rezultaty.

Fakt – Podczas gdy można zauważyć natychmiastową poprawę tekstury skóry po jednej sesji endermologii to pełne korzyści z zabiegu zwykle rozwijają się z czasem. Aby zapewnić trwałe efekty, należy wykonać serię zabiegów endermologii.

Mit – Endermologia powoduje utratę wagi.

Fakt – Endermologia nie jest zabiegiem odchudzającym, a mającym na celu modelowanie sylwetki. Chociaż może potencjalnie przyczynić się do niewielkiej utraty wagi z powodu poprawy krążenia i drenażu limfatycznego, głównym celem endermologii jest poprawa wyglądu skóry na wybranych partiach ciała.

Mit – Endermologia może zastąpić ćwiczenia i zdrowy tryb życia.

Fakt – Endermologia nie powinna być traktowana jako substytut zdrowego stylu życia, w tym regularnych ćwiczeń i zbilansowanej diety. Może uzupełniać te praktyki, poprawiając wygląd skóry, kontur ciała i zwiększając regenerację mięśni po wysiłku fizycznym.

Zapraszamy do konsultacji się z kosmetologiem, aby zrozumieć konkretne korzyści, ograniczenia i oczekiwania związane z zabiegami endermologii.

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.