Menu
Tablet menu
  

Dobieranie Kształtu Brwi do Owalu Twarzy

Gdyby usunąć z twarzy łuki brwiowe albo nadać im inny kształt niż mają obecnie, można by w ten sposób odmienić nie do poznania każdą osobę lub nadać jej wygląd wręcz zaskakujący. Brwi, często niedoceniany atrybut urody, stanowią doskonałe uzupełnienie wyglądu i wyrazu(!) twarzy. Są też jednym z najważniejszych elementów czynnych w mimice. W Easy Waxing wiemy o tym doskonale, dlatego w naszej ofercie znajdziecie m.in. zabiegi związane z regulacją brwi i zmianą ich barwy. Koloryzacja brwi nie przyniesie jednak spodziewanego efektu, jeśli kształt łuku brwiowego nie będzie dopasowany do rysunku twarzy.

Warunek ideału

Twarz może mieć wzorcowe proporcje, nieskazitelną cerę, może ją pokrywać perfekcyjny makijaż, ale jeśli łuk brwiowy nie ma odpowiedniego kształtu i nie jest wypielęgnowany, na widok takiego oblicza nikt niestety nie westchnie z zachwytem. Nikogo też nie zachwyci źle wyregulowany rysunek łuku; wręcz przeciwnie: domorosłe regulowanie i henna brwi może skończyć się katastrofą w postaci uzyskania fizjonomii bliższej klownom czy też twarzy z permanentnym wyrazem niebotycznego zdumienia z powodu brwi trwale uniesionych prawie pod czoło.

Kształt ideału

Szeroko brwi

Zalecenia dotyczące idealnej długości łuku są jasne: powinien on sięgać od punktu leżącego na linii wiodącej od skrzydełka nosa ku wewnętrznemu kącikowi oka aż po punkt znajdujący się na linii od skrzydełka nosa po zewnętrzny kącik oka. I w jednym miejscu łuk powinien być wygięty; albo wyprostowany. Gdzie – to właśnie zależy od kształtu twarzy. Brzmi prosto, ale osobie niedoświadczonej wcale nie jest tak łatwo osiągnąć perfekcyjny kształt, bo zasad odnoszących się do formowania łuku jest sporo. Przykładowo – dla twarzy:

  • okrągłej – regulacja brwi w żadnym wypadku nie może dodatkowo zaokrąglać oblicza, czyli łuk powinien był uformowany w miarę prosto, lekko ukośnie, a jego końcówka powinna być nieco załamana w dół;
  • kwadratowej – zaokrąglenie łuku i nadanie mu grubszej, wyraźnej linii to warunki konieczne, aby załagodzić najczęściej ostry rysunek żuchwy i aby optycznie nadać lekkość dolnej, rozrośniętej szczęce;
  • pociągłej – idealnie sprawdzi się paradoks, czyli łuk bez wygięcia: linia brwi powinna być dość prosta, dzięki czemu optycznie skróci się twarz;
  • sercowatej – regulacja ma podkreślić subtelne rysy i odwrócić uwagę od charakterystycznej linii włosów, łuk powinien być pięknie wymodelowany, z delikatnym wygięciem, o końcach minimalnie uniesionych;
  • owalnej – tu mamy ideał piękna, który nie wymaga zbyt wielu zabiegów korygujących; łuk powinien mieć kształt i wygięcie przypominające szeroko rozłożone skrzydła jaskółki w locie.

No tak..., teraz już pewnie wiecie, dlaczego przy depilacji woskiem brwi najlepiej oddać się w ręce specjalistów ;-). Dla ambitnych krótka instrukcja w języku angielskim.

ksztalt brwi do twarzy

O włos

Piękne brwi

Kształt to nie wszystko, bo o perfekcyjnym łuku decyduje także jego grubość i... uczesanie. A tu wystarczy pomyłka dosłownie o włos, aby twarz zaczęła wyglądać na zaniedbaną, groteskowo czy infantylnie. Jeśli o swoich brwiach wiecie tylko tyle, że są i że chcecie, aby wyglądały piękniej, nie musicie wysilać się na kreatywność i eksperymentować na sobie w poszukiwaniu idealnego sposobu regulowania brwi. Zdając się na profesjonalizm personelu naszej firmy zyskujecie pewność, że po regulacji brwi, zabiegach manicure i pedicure, nie będziecie wyglądać jak Pyza z popularnej kreskówki dla dzieci czy karykaturalny sobowtór diwy teatralnej sprzed wieku. Eksperymenty to na pewno ciekawe zajęcie, ale jeśli chcecie nadać swojemu obliczu charakteru, postawcie raczej na zabieg regulacji brwi w salonie Easy Waxing, czyli na pewniaka. Nasze kosmetyczki nie mylą się nawet o włos :-).

 

Bięcej artykułów na naszej stronie w zakładce - Blog


Oceń ten artykuł
(12 głosów)

Skomentuj

Adresy email nie będą wykorzystywane ani przekazywane do celów marketingowych.

powrót na górę
Depilacja

 

Umów wizytę online

Umów_wizytę

top-salon-easywaxing