Brwi idealnie dopasowane do owalu twarzy – czy to możliwe?

Blog Powrót
Dobieranie Kształtu Brwi do Owalu Twarzy Idealny Kształt Brwi
Brwi idealnie dopasowane do owalu twarzy - czy to możliwe? - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Brwi idealnie dopasowane do owalu twarzy - czy to możliwe? - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Gdyby usunąć z twarzy łuki brwiowe albo nadać im inny kształt niż mają obecnie, można by w ten sposób odmienić nie do poznania każdą osobę lub nadać jej wygląd wręcz zaskakujący. Brwi, często niedoceniany atrybut urody, stanowią doskonałe uzupełnienie wyglądu i wyrazu twarzy. Są też jednym z najważniejszych elementów czynnych w mimice. W Easy Waxing wiemy o tym doskonale, dlatego w naszej ofercie znajdziecie m.in. zabiegi związane z regulacją i zmianą ich barwy. Koloryzacja brwi nie przyniesie jednak spodziewanego efektu, jeśli kształt łuku brwiowego nie będzie dopasowany do rysunku twarzy.

Prawidłowy kształt brwi – warunek ideału

Twarz może mieć wzorcowe proporcje, nieskazitelną cerę, może ją pokrywać perfekcyjny makijaż, ale jeśli łuk brwiowy nie ma odpowiedniego kształtu i nie jest wypielęgnowany, na widok takiego oblicza nikt niestety nie westchnie z zachwytem. Nikogo też nie zachwyci źle wyregulowany rysunek łuku; wręcz przeciwnie: domorosłe regulowanie i henna może skończyć się katastrofą w postaci uzyskania nienaturalnej fizjonomii czy też twarzy z permanentnym wyrazem niebotycznego zdumienia z powodu brwi trwale uniesionych prawie pod czoło.

Kształt ideału

Kształt ideału

Zalecenia dotyczące idealnej długości łuku są jasne: powinien on sięgać od punktu leżącego na linii wiodącej od skrzydełka nosa ku wewnętrznemu kącikowi oka aż po punkt znajdujący się na linii od skrzydełka nosa po zewnętrzny kącik oka. I w jednym miejscu łuk powinien być wygięty; albo wyprostowany. Gdzie – to właśnie zależy od kształtu twarzy.

Brzmi prosto, ale osobie niedoświadczonej wcale nie jest tak łatwo osiągnąć perfekcyjny kształt, bo zasad odnoszących się do formowania łuku jest sporo. Przykładowo – dla twarzy:

  • okrągłej – regulacja w żadnym wypadku nie może dodatkowo zaokrąglać oblicza, czyli łuk powinien był uformowany w miarę prosto, lekko ukośnie, a jego końcówka powinna być nieco załamana w dół;
  • kwadratowej – zaokrąglenie łuku i nadanie mu grubszej, wyraźnej linii to warunki konieczne, aby załagodzić najczęściej ostry rysunek żuchwy i aby optycznie nadać lekkość dolnej, rozrośniętej szczęce;
  • pociągłej – idealnie sprawdzi się paradoks, czyli łuk bez wygięcia: linia brwi powinna być dość prosta, dzięki czemu optycznie skróci się twarz;
  • sercowatej – regulacja ma podkreślić subtelne rysy i odwrócić uwagę od charakterystycznej linii włosów, łuk powinien być pięknie wymodelowany, z delikatnym wygięciem, o końcach minimalnie uniesionych;
  • owalnej – tu mamy ideał piękna, który nie wymaga zbyt wielu zabiegów korygujących; łuk powinien mieć kształt i wygięcie przypominające szeroko rozłożone skrzydła jaskółki w locie.

No tak…, teraz już pewnie wiecie, dlaczego przy depilacji woskiem brwi najlepiej oddać się w ręce specjalistów ;-). Dla ambitnych krótka instrukcja w języku angielskim.

ksztalt brwi do twarzy

O włos od perfekcji

Kształt to nie wszystko, bo o perfekcyjnym łuku decyduje także jego grubość i… uczesanie. A tu wystarczy pomyłka dosłownie o włos, aby twarz zaczęła wyglądać na zaniedbaną, groteskowo czy infantylnie. Jeśli o swoich brwiach wiecie tylko tyle, że są i że chcecie, aby wyglądały piękniej, nie musicie wysilać się na kreatywność i eksperymentować na sobie w poszukiwaniu idealnego sposobu regulowania brwi. Zdając się na profesjonalizm personelu Easy Waxing zyskujecie pewność, że po regulacji brwi, zabiegach manicure i pedicure, nie będziecie wyglądać jak postać z kreskówki dla dzieci czy sobowtór diwy teatralnej sprzed wieku.

Eksperymenty to na pewno ciekawe zajęcie, ale jeśli chcecie nadać swojemu obliczu charakteru, postawcie raczej na zabieg regulacji brwi w salonie Easy Waxing Warszawa lub Easy Waxing Wrocław, czyli na pewniaka. Nasze kosmetyczki nie mylą się nawet o włos :-).

Bięcej artykułów na naszej stronie w zakładce – Blog

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.