Podrażnienia po depilacji woskiem – 8 wskazówek  jak sobie z nim radzić

Blog Powrót

Po depilacji woskiem może niekiedy wystąpić podrażnienie skóry. Oto kilka porad dotyczących radzenia sobie z podrażnieniami po depilacji woskiem:

  1. Stosuj kremy łagodzące – po depilacji woskiem używaj kremów lub żeli łagodzących, które zawierają składniki nawilżające i kojące skórę, takie jak aloes, rumianek czy pantenol. W naszym salonie mają Państwo możliwość zakupienia takich kosmetyków bezpośrednio po zabiegu. W szczególności polecamy markę Sudocrem lub Bump eRaiser.
  2. Unikaj gorącej wody – unikaj gorących kąpieli, sauny i solarium przez kilka godzin po depilacji, ponieważ gorąca woda może zwiększyć podrażnienie skóry.
  3. Uważaj na “szorstkie kosmetyki” – unikaj stosowania szorstkich peelingów zawierających ścierny materiał w postaci, np. soli czy cukru lub mydeł o silnym działaniu myjącym bezpośrednio po depilacji, ponieważ mogą one dodatkowo podrażnić skórę.
  4. Unikaj potu i kurzu bezpośrednio po depilacji – staraj się unikać sytuacji, które mogą spowodować nadmierne pocenie się, a także kontaktu z kurzem i brudem, ponieważ mogą one zwiększyć ryzyko podrażnień.
  5. Unikaj ubrań przylegających do skóry – wybieraj luźne ubrania, które nie będą ocierać się o świeżo wydepilowaną skórę.
  6. Izoluj obszar podrażniony –  unikaj dotykania lub pocierania obszaru podrażnionego, aby uniknąć dodatkowego podrażnienia.
  7. Stosuj zimne kompresy – jeśli odczujesz dyskomfort, możesz przyłożyć zimny kompres na podrażnioną skórę, aby złagodzić opuchliznę i zaczerwienienie.
  8. Unikaj słońca – unikaj opalania się bezpośrednio po depilacji, ponieważ skóra może być bardziej podatna na oparzenia słoneczne.

Jeśli podrażnienie utrzymuje się przez dłuższy czas lub jest bardzo silne, warto skonsultować się z kosmetologiem, aby uzyskać bardziej specjalistyczną pomoc i zalecenia.

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.