Depilacja twarzy w pigułce – wąsik to tylko początek

Blog Powrót

Zarost na twarzy mężczyzny to rzecz zwyczajna i – ostatnio – bardzo na topie. Zarost na kobiecej buzi… Cóż, kiedyś potrafił wpędzić w kompleksy. Na szczęście współcześnie depilacja twarzy, nie tylko wąsika, może być wykonana wieloma różnorodnymi metodami.

Nie tylko, ponieważ w zakres depilacji twarzy – poza likwidacją wąsika – może wchodzić także usuwanie owłosienia ze skroni, okolicy łuku brwiowego (nie mylić z regulowaniem kształtu brwi), policzków, brody, a nawet okolic oczu. Kiedy więc klient/klientka pojawia się w salonie Easy Waxing w Warszawie lub we Wrocławiu i prosi o depilację twarzy, zawsze mamy w zwyczaju dopytać, o usunięcie których włosków chodzi. Bo, jak widać ze zdań powyżej, nie zawsze problemem do likwidacji jest wąsik (lub tylko wąsik).

Depilacja twarzy – nie tylko usuwanie wąsika
Depilacja twarzy w pigułce - wąsik to tylko początek - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Depilacja twarzy w pigułce - wąsik to tylko początek - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Depilacja twarzy – najskuteczniejsze metody

Jeśli sądzicie, że przeczytacie teraz, iż skuteczne jest tylko depilowanie twarzy laserem, woskiem bądź pastą cukrową, to wyprowadzamy z błędu. Skuteczne są też inne metody usuwania niechcianego owłosienia, z goleniem twarzy włącznie – bo usuwają włosy ze skóry. Kwestią, która jednak obowiązkowo wręcz wymaga wzięcia pod lupę, jest długoterminowa skuteczność depilacji – bo od niej zależy, czy wąsik wciąż będzie wpędzał w kompleksy już po kilkunastu godzinach od zabiegu, czy stanie się mało znaczącym problemem estetycznym lub tylko przykrym wspomnieniem z przeszłości.

Skuteczność depilacji twarzy zależy od wielu czynników, nie tylko do wybranej metody, ale też od doświadczenia i umiejętności specjalistów przeprowadzających zabieg.

Depilacja twarzy Wrocław i depilacja laserowa Warszawa w naszym wykonaniu to gwarancja najwyższej jakości usług. Cechy wyróżniające Easy Waxing to profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego klienta. Dzięki naszej wiedzy i zaawansowanym technologiom, takim jak depilacja laserowa twarzy, jesteśmy w stanie zapewnić nie tylko efektywność, ale i komfort podczas zabiegu. Depilacja laserowa twarzy w naszych gabinetach wykonywana jest przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, obsługiwanego przez przeszkolonych i doświadczonych specjalistów. Nasze zabiegi są skierowane do osób, które oczekują trwałych i satysfakcjonujących rezultatów. Pozwalają cieszyć się gładką skórą przez długi czas, bez konieczności stałego, częstego powtarzania zabiegu. Wszystko to z zapewnieniem najwyższego poczucia bezpieczeństwa, w miłej i przyjaznej atmosferze.

A oto, co widać „pod lupą” do obserwacji skuteczności:

  • Golenie twarzy (lub przycinanie włosków specjalnym nożykiem) – niewątpliwie włosów po tym zabiegu na skórze nie ma. Jednak już po kilku godzinach od ogolenia skóra zaczyna się robić szorstka. Powód? Tak sygnalizuje swój stały wzrost włosek, który poprzez golenie został przycięty równo z powierzchnią skóry. Po kilkunastu godzinach od ogolenia na twarzy znów widać zarost…
  • Depilacja twarzy pincetą lub trymerem – nie dość, że to zabiegi pracochłonne, to na dodatek nie dają gwarancji, że wszystkie włosy uda się wyrwać z cebulkami. Część z nich zapewne zostanie tylko przycięta na długość – w miejscu, gdzie uchwyciła je pinceta.
  • Depilacja kremem – w przypadku cery wrażliwej to mocno ryzykowna metoda, której – na dodatek – efektywność nie zachwyca. Usuwa się tu bowiem owłosienie tylko do powierzchni skóry. Włos dalej tkwi w cebulce i… rośnie.
  • Depilacja twarzy woskiem – na ciepło lub na zimno – z wąsikiem i innymi niechcianymi włoskami z twarzy pożegnasz się na kilka tygodni, przeciętnie 4-6. To długo. Jedyny minus tej metody w przypadku twarzy polega na tym, że włoski muszą mieć kilka mm długości, aby skutecznie je usunąć.
  • Depilacja twarzy pastą cukrową – bywa skuteczniejsza, niż wosk, a samo usuwanie pasty powoduje mniejszy dyskomfort w porównaniu do wosku – gdyż pastę ściąga się wraz z kierunkiem włosa. Prawdopodobieństwo podrażnienia skóry? Bardzo małe – to zasługa całkowicie naturalnego składu pasty (dbamy o to w naszym autorskim przepisie!).
  • Depilacja laserowa twarzy – to metoda na autentycznie trwałe usunięcie włosków z twarzy. Nie oznacza to, że już po jednym zabiegu uda się całkowicie wyeliminować niechciane owłosienie z policzków, brody czy znad górnej wargi – bo skuteczność tej metody depilacji zależy od tego, w jakiej fazie wzrostu znajdował się włos, kiedy zabieg był przeprowadzany. Ale zawsze przynajmniej część włosków z np. wąsika już na zawsze przestanie spędzać sen z powiek. Z każdym kolejnym zabiegiem włosków tych będzie ubywać, aż wreszcie… wąsik (lub owłosienie z innych okolic twarzy) zniknie na zawsze.

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.