Depilacja nóg i żylaki – czy te sprawy da się pogodzić?

Blog Powrót

Czy Twoja skóra cechuję się skłonnością do powstawania pajączków lub, co gorsza, cierpisz na żylaki? Coraz bardziej nurtuje Cię myśl o depilacji ciała, zwłaszcza nóg?

Jeżeli tak, to pamiętajmy aby podejść do tego tematu z głową – zalecamy najpierw samodzielnie przyjrzeć się kończynom dolnym i zasięgnąć opinii doświadczonego kosmetologa lub lekarza, aby potem móc świadomie wybrać metodę depilacji najbezpieczniejszą dla nóg z problemami żylnymi. I nie łudź się, że co dobre dla innych, będzie dobre również dla Ciebie – depilacja nóg z żylakami nie podlega tej zasadzie.

Depilacja i żylaki
Depilacja nóg i żylaki - czy te sprawy da się pogodzić? - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Depilacja nóg i żylaki - czy te sprawy da się pogodzić? - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

O żylakach w małych i dużych słowach

Proponujemy zacząć od tego co może wydawać się oczywistą oczywistością. Gros społeczeństwa mówiąc o żylakach traktuje je jako problem natury kosmetycznej charakteryzujący się pojawianiem nieestetycznych wypukłości w najmniej przewidywanych i (co najważniejsze) widocznych miejscach w okolicy nóg. Przypadłość ta jest niebezpodstawnie łączona z różnorodnymi czynnikami tak jak chociażby siedzący tryb życia, nieodpowiednia dieta czy zaburzenia gospodarki hormonalnej. W rzeczywistości, problem ten jest o wiele poważniejszy niż może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Jak powstają żylaki

Aby to zrozumieć, warto prześledzić schemat tworzenia się żylaków na nogach. Powstawanie żylaków jest objawem przewlekłej niewydolności żylnej czyli zaburzonego krążenia tej części krwiobiegu, która DOPROWADZA krew do serca. Tu istotne jest występowanie zastawek żylnych, które mają powstrzymywać krew przed cofaniem się w dół. Innymi słowy, zastawki powinny umożliwić krwi dokonanie niemożliwego, czyli pokonać grawitację ziemską warunkując tym samym prawidłowy kierunek jej przepływu. Cóż, jak możecie przypuszczać łatwiej powiedzieć niż zrobić. W przypadku niesprawności zastawek krew spływa w dół, co ostatecznie prowadzi do gromadzenia się posoki w żyłach kończyn dolnych. Wraz z upływem czasu naczynka rozszerzają się i są coraz bardziej rozdęte – sprzyja to powstawaniu żylaków.

Pozwólcie, że przytoczymy jak wyżej opisany proces może przejawiać się w naszym życiu codziennym. Najpierw pojawia się ciężkość nóg. Potem opuchlizna w dolnej części podudzia. Z czasem pod skórą rysuje się sieć fioletowych pajączków. Jeśli na tym etapie nie zainterweniujemy, czyli nie wspomożemy naszych żył w tłoczeniu krwi wbrew sile grawitacji, najczęściej z pajączków powstaną żylaki. I to właśnie wtedy zaczynają się poważne problemy z depilacją.

Dlaczego żylaki na nogach utrudniają depilację?

Do kwestii depilacji nóg charakteryzujących się żylakami należy podejść z rozwagą, bowiem wymagają one specjalnego traktowania. Ze względu na charakterystykę opisywanego zaburzenia powinniśmy unikać wszelkich czynników bezpośrednio wpływających na proces krążenia krwi ( tak jak wosku o wysokiej temperaturze) czy też zabiegów powodujących silne podrażnienie mieszków włosowych. Dodatkowo, ze względu na swoją wypukłość żylaki mogą stanowić wyzwanie dla osób podejmujących się depilacji, co może doprowadzić do rozległego podrażnienia skóry, a nawet krwotoku.

Nie na gorąco i nic na siłę

Tylko dobrze dobrana metoda depilacji sprawi, że nogi będą zachwycać gładkością, a nie straszyć krwiakami. Wobec tego postaraliśmy się, żeby nakreślić Wam jak występowanie żylaków ma się w stosunku do różnych metod depilacji tak jak wosk na gorąco, pasta cukrowa i depilacja laserowa.

Depilacja woskiem (Warszawa i Wrocław) na gorąco jest powszechnie odradzana osobom borykającym się z występowaniem żylaków. Dlaczego? Ponieważ, wysokie temperatury powodują poszerzenie żył, co z kolei przyczynia się do spadku mocy tłoczenia krwi w żyłach oraz pogłębienia się naszego problemu. Ponadto, depilacja woskiem miękkim nie jest wskazana również i z tego powodu, że odrywanie przyklejonych płatów wosku naciąga skórę i położone pod nią tkanki. Może to być zbyt traumatyczne doświadczenie dla nóg osłabionych niewydolnym krążeniem – skutkiem przeprowadzonej depilacji mogą być popękane naczynia krwionośne i krwiste wylewy podskórne.

Jeśli już decydujemy się na depilację z usunięciem cebulek włosowych, lepiej wybrać depilację na zimno niż wosk. Zalecamy tu wykonanie depilacji z użyciem pasty cukrowej. Jej temperatura jest zbliżona do temperatury ciała. Co więcej, pastę rozprowadzamy pod włos, dzięki czemu przykleja się ona do samego włosa a nie skóry pod nim. W rezultacie, szybkie pociągnięcie skutkuje wyrwaniem niepożądanych włosków bez narażenia skóry na urazy natury mechanicznej. Psssst … dla zainteresowanych bliższym poznaniem tajników depilacji pastą cukrową zalecamy zapoznanie się z artykułem dostępnym TUTAJ.

I jeszcze na koniec ważna uwaga: ostrożnie z maszynkami do golenia! Jeśli ostrym nożykiem zadraśniesz wypukłość żylakową, konsekwencją może być nawet krwotok.

Oczywiście zawsze możesz przyjść do salonu Easy Waxing w Warszawie i we Wrocławiu – nasze kosmetyczki doradzą, jak najbezpieczniej depilować nogi z żylakami i wykonają zabieg profesjonalnie, z zastosowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem depilacji w Warszawie i cennikiem depilacji we Wrocławiu.

Bięcej artykułów na naszej stronie w zakładce – Blog

Aby zapisać się na zabieg w Warszawie <- kliknij tu. Jeśli interesuje Cię oferta salonu we Wrocławiu <- kliknij tu.

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.