Manicure hybrydowy czy Vinylux – Co wybrać? Porównanie – manicure hybrydowy czy winylowy.

Blog Powrót

Każda z klientek przychodzących do nas do salonu ma różne oczekiwania co do manicure: jedne panie cenią sobie czas i wytrzymałość stylizacji, dlatego decydują się na manicure hybrydowy, inne zaś cenią sobie solidność i możliwość zmiany koloru paznokci co tydzień – zatem decydują się na manicure Vinylux. Tak naprawdę wybór pomiędzy nimi zależy od wielu czynników. Aby ułatwić podjęcie decyzji, który z wymienionych typów malowania – manicure hybrydowy czy Vinylux, będzie dla Was odpowiedni, poniżej przedstawiamy wszelkie zalety, oferowanych w Easy Waxing manicure z kolorem.

manicure hybrydowy czy vinylux

Lakier twardy jak skała?

        Manicure hybrydowy został stworzony jako alternatywa dla żelu. Nasze klientki i coraz częściej także klienci,  uwielbiają go, ponieważ jest tak samo wytrzymały jak żel, jednak nie przesusza i nie powoduje, że płytka paznokcia staje się cieńsza. Ważne jest, aby prawidłowo nakładać kolejne warstwy bazy, koloru i topu, odpowiednio długo utwardzać je w lampie UV – i wreszcie – po dwóch, trzech maksymalnie tygodniach, ściągać hybrydową stylizację w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

Hybrydy nie należy nosić zbyt długo, ponieważ po pewnym czasie, może się zapowietrzyć, a wtedy mogą wystąpić niepożądane komplikacje. Optymalnym odstępem między zabiegami jest około 21 dni, chociaż niektórym osobom paznokcie rosną szybciej, zatem odrost staje się widoczny, dlatego gościmy również klientki, które zmieniają kolor hybrydowy co dwa tygodnie.

Lakiery z grupy „3 free”

W Studiu Easy Waxing pracujemy na renomowanych produktach marki Shellac, SPN oraz Indigo. Lakiery te należą do grupy produktów „3 Free”, oznacza to, że nie zawierają szkodliwych substancji stosowanych w innych lakierach, którymi są: toulen, ftalan dibutylu oraz aldehyd mrówkowy. Panie zastanawiające się co wybrać – manicure hybrydowy czy Vinylux, ale cierpiące na silne alergie, najczęściej korzystają z marki CND Shellac.

Masz problem z wybraniem koloru manicure hybrydowego lub pedicure hybrydowego?

My Ci nie ułatwimy zadania 🙂

Ponieważ zdecydowaliśmy się pracować na kilku markach hybryd, wybór barw jest ogromny. Posiadamy ponad 400 odcieni różnych kolorów, zatem jedyny kłopot jaki może sprawić przybycie na manicure hybrydowy do nas, jest wybór tego odpowiedniego. Z tym jednak, potrafimy sobie poradzić i bardzo chętnie doradzimy Ci, który kolor będzie najładniej wyglądał na Twoich dłoniach 🙂

Manicure hybrydowy czy Vinylux ? Winylux?  Winyluks? a może Vinyluks?

Producent marki hybrydowej Shellac – firma CND, wypuściła na rynek kosmetyczny kilka lat temu, lakier Vinylux – tak zwany lakier winylowy. W założeniu, jest to produkt dla osób, które nie chcą nosić jednego koloru stylizacji przez wiele tygodni. Czym odróżnia się on od hybrydy i lakieru klasycznego? Otóż nie jest utwardzany w lampie, ale jest trwalszy niż jakikolwiek inny klasyczny kosmetyk do malowania paznokci. Kolejną różnicą jest to, że do aplikacji Vinylux’a nie używa się bazy, ponieważ kolor ma jej właściwości.

Istotny jest również top w tej metodzie, ponieważ zawiera halogenki srebra, które przyciągają światło słoneczne, dzięki czemu lakier wysycha szybciej i utrwala stylizację mocniej. W efekcie można cieszyć się manicure bez odprysków przez 7 dni, albo i dłużej, jednak trzeba wiedzieć, że po pewnym czasie kolor może ścierać się na końcówkach paznokci. Można go usunąć samodzielnie w domu, w każdym momencie, za pomocą tradycyjnego zmywacza. Polecamy go również osobom, które chcą mieć pomalowane paznokcie i jednocześnie zadbać o ich odżywienie i nawilżenie. Vinylux w swoim składzie zawiera witaminę E oraz olejek jojoba, które mają działanie odmładzające i nawilżające.

Paleta barw nie jest może aż tak imponująca jak w przypadku hybryd, niemniej jednak jest ich około 70, a co sezon firma wzbogaca ofertę o kilka – kilkanaście nowych kolorów, które oczywiście posiadamy w swojej ofercie. Jedynym minusem na jaki trafiamy, chcąc skorzystać z tego zabiegu, jest to, że do pełnego wysuszenia i utwardzenia lakieru – tak żeby już w 100% można było się nim cieszyć – trzeba odczekać około 30 minut. Każdy jednak od czasu do czasu może pozwolić sobie na chwilkę relaksu i „nic nierobienia” 🙂

 Manicure Hybrydowy czy VinyluxManicure hybrydowyManicure winylowy
Czas wykonania70 minut50 minut
UtwardzanieOd razu w lampie UVCzas schnięcia około 30 minut
WytrzymałośćBardzo mocny lakierMocny lakier
ŚciąganieW salonie – płyn z acetonemW domu – zmywacz
CenaDroższyTańszy
Trwałość2 tygodnie +1 tydzień +
Wybór kolorów300+ kolorów100 + kolorów

Także jak sami widzicie wybór pomiędzy tymi dwoma metodami zależy jedynie od Waszych potrzeb i oczekiwań. Zachęcamy do sprawdzenia obydwu metod.

W Easy Waxing, pracujemy jednorazowymi pilnikami i polerkami, a wszystkie narzędzia sterylizujemy w autoklawie medycznym. Możecie więc liczyć na bezpieczeństwo, higienę, jakość oraz sympatyczny personel, który pomoże Wam w zdecydowaniu się – manicure hybrydowy czy Vinylux 🙂 

Więcej informacji

Więcej informacji na naszych social mediach pod hashtagami #manicure hybrydowy czy Vinylux #manicure hybrydowy czy winylowy.

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.