Wiosenne oczyszczanie twarzy – dlaczego warto!

Blog Powrót

Czas na wiosenne porządki. Czas na wiosenne oczyszczanie twarzy. Bo właśnie nadeszła pora, gdy chcemy wystawić twarz do słońca i po wielu miesiącach chowania oblicza w ciepłe szaliki i chustki – ukazać się światu w pełnej krasie. I w lżejszym makijażu, bo cera w ciepłe dni nie potrzebuje tak grubej warstwy ochronnej kosmetyków, jak w czasie jesienno-zimowych pluch i chłodów.

Wiosenne oczyszczanie cery – kiedy warto, a kiedy nie wolno?

Problem w tym, że cieńsza warstwa pudrów i podkładów kryjących lub zastąpienie ich lekkimi kosmetykami spowodują odsłonięcie niedoskonałości cery – niestety, również w ich pełnej „krasie”. Świadomość, że inni zauważają zaskórniki, pryszcze i pozostałe słabostki urody na naszej skórze, może być bardzo męcząca. Aby nie wpędzić się z tego powodu w kompleksy, warto od razu popędzić do kosmetyczki – najlepiej: zaufanej, z kwalifikacjami i doświadczeniem, która dostosuje oczyszczanie cery, peeling chemiczny lub oxybrazję do rodzaju niedoskonałości i do stanu skóry. Bo to, co będzie dobre dla twojej przyjaciółki lub partnera, nie zawsze musi służyć tobie.

Wiosenne oczyszczanie cery – złote zasady

  • Z oczyszczania cery nie powinny korzystać osoby, których skóra w obszarze poddawanym zabiegowi upstrzona jest zapalnymi, ropnymi zmianami – istnieje zbyt duże ryzyko, że podczas mechanicznego oczyszczania dojdzie do uszkodzenia naskórka i rozsiania bakterii.
  • Wiosną nasza odporność dopiero budzi się z zimowego letargu i bywa tak zmienna, jak marcowa lub kwietniowa aura. Skutkiem tego może być np. pojawienie się różnych zakażeń wirusowych. Katary i przeziębienia nie są przeciwwskazaniem do wykonania oczyszczania cery, ale lepiej wtedy odwołać wizytę. Nie tylko dlatego, żeby nie rozsiewać zarazków, ale również z tej prostej przyczyny, że przeprowadzenie zabiegu przy akompaniamencie kichnięć i wymuszonych tym przerw na wytarcie zakatarzonego nosa może się okazać dość kłopotliwe.
  • Dopadła cię opryszczka? Nie musisz odwoływać wizyty, ale zamiast oczyszczania twarzy zafunduj sobie np. kąpiel parafinową lub pedicure Callus Peel – twoje dłonie i stopy będą ci wdzięczne. Podobnie jak oczy, ponieważ rezygnując z oczyszczania cery podczas opryszczki, unikasz ryzyka przeniesienia wirusa z czerwieni warg do oczu, co mogłoby się źle skończyć dla wzroku.
  • Wiosną pyli sporo drzew i krzewów. Jeśli masz pełnoobjawową alergię na pyłki ze łzawieniem, katarem, kaszlem, a nie chcesz rezygnować z oczyszczania cery, weź przepisane przez lekarza preparaty łagodzące objawy uczulenia. Odwołaj wizytę, jeśli alergii towarzyszy wysoka gorączka.
  • Z oczyszczania cery można skorzystać bez względu na wiek, przy czym do tego zabiegu nie ma sensu nakłaniać osoby młodej lub nastolatki ze zdrową skórą. Lepiej wtedy zainwestować w dobrą maseczkę lub… dotleniającą cały organizm jazdę na rowerze – to na pewno korzystnie odbije się na wyglądzie twarzy.

Oczyszczanie twarzy możesz wykonać w domu. Ale po co, jeśli masz do dyspozycji znakomitą ofertę salonów Easy Waxing? Umów się na profesjonalne oczyszczanie cery: w czasie zabiegu kosmetyczka usunie martwy naskórek i zaskórniki, odblokuje pory. Skóra pozbędzie się toksyn i stanie się taka, jak wiosna: promienna i świeża.

A jeśli oprócz twarzy chcesz też na wiosnę odmłodzić i odchudzić swoje ciało zapraszamy na zabiegi wyszczuplające Icoone🙂

Bięcej artykułów na naszej stronie w zakładce – Blog

Zarezerwuj swoją wizytę w Warszawie lub Wrocławiu.

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.