Łuszczyca a depilacja – jedno wyklucza drugie?

Blog Powrót

Depilacja a skóra mają jednak wspólny pierwiastek

W swoich staraniach uzyskania aksamitnie gładkiej skóry stajemy przed wyzwaniem jakim jest łuszczyca a depilacja. Obecnie Ci, którzy chcą pozbyć się niechcianego i niekiedy uciążliwego owłosienia mogą wybierać spośród przeróżnych metod takich jak golenie, depilacja woskiem, pastą cukrową czy epilacja. Mimo kładzenia nacisku na inne potrzeby klientów to każda z nich daje zadawalające skutki. Niektóre sposoby depilacji można wykonać samemu w domu, podczas gdy inne wymagają pomocy specjalistki w danym zakresie.

Dzięki niektórym metodom pozbędziemy się włosków jedynie na dzień nawet kilka w porywach, podczas gdy inne pozwalają żyć beztrosko przez wiele tygodni. Decydując się na depilację oraz metodę jej wykonywania rozważamy takie czynniki jak nasze potrzeby, ewentualny ból podczas przeprowadzenia zabiegu czy trwałość uzyskanych efektów. To, o czym większość z nas zapomina wziąć pod uwagę jest fakt czy nasza skóra jest gotowa być poddana takiej próbie, zwłaszcza gdy zmagamy się z taką przypadłością jak łuszczyca.

Łuszczyca a Depilacja Laserem Woskiem Pastą Cukrową
Łuszczyca a depilacja - jedno wyklucza drugie? - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Łuszczyca a depilacja - jedno wyklucza drugie? - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Na czym polega fenomen łuszczycy?

Łuszczyca jest to przewlekła choroba skóry cechująca się skłonnością do ustępowania i nawrotów. Typowo skutkuje występowaniem zmian na skórze szczególnie w partiach ciała takich jak łokcie, kolana, skóra głowy oraz większe powierzchnie skórne. Zaburzenia są przyczyną nadmiernego rogowacenia się naskórka. W żadnym razie nie powinniśmy się martwić możliwością zachorowania na tą chorobę po bezpośrednim kontakcie z osobą mającą łuszczycę. Jest to choroba dziedziczna i jej występowanie jest uwarunkowane genetycznie. Mimo tego, że na pierwszy rzut oka problem może wyglądać jedynie na kosmetyczny, to w rzeczywistości osobom dotkniętym tą przypadłością często towarzyszy dyskomfort i liczne ograniczenia.

Łuszczyca a depilacja – przeciwwskazanie do wykonania zabiegu?

Chęć posiadania gładkiego ciała może charakteryzować nawet osoby cierpiące na łuszczycę. Ważnym pytaniem jest to czy łuszczyca uniemożliwia klientom poddania się zabiegom depilacyjnym? Niestety, ale tak. Łuszczyca tak jak i inne stany zapalne skóry zaliczane są do przeciwskazań wykonywania zabiegów depilacji pastą cukrową czy też depilacji laserowej.

Przed zdecydowaniem się na sam zabieg depilacji oraz doborem odpowiadającej metody warto jest określić partie ciała, z których chcielibyśmy się pozbyć zbędnego owłosienia. Następnie należy ocenić czy w wybranym obszarze choroba jest w stadium aktywnym, czyli widzimy zmiany typowo łuszczycowe.

Jeżeli takowe możemy zauważyć lub są w początkowym stadium rozwoju podjęcie się wykonania zabiegów wiąże się z możliwymi powikłaniami pozabiegowymi. W przypadku łuszczycy jest to najczęściej tak zwany objaw Koebnera – kiedy zostanie przerwana ciągłość naskórka to po pewnym okresie czasu (około 8-14 dni) w danym miejscu wykwitną zmiany łuszczycowe, tym samym pogarszając dotychczasowy stan skóry. Nie można ukryć, że depilacja stanowi zabieg inwazyjny, podczas którego trwałość skóry jest wystawiona na próbę i narażona jest ona na mechaniczne uszkodzenia. To właśnie z tego względu depilacja woskiem miękkim, twardym, pastą cukrową czy nawet laserem jest niewskazana.

Skóra wykazująca tendencję do zmian typowo łuszczycowych wymaga świadomej oraz dokładnej pielęgnacji dostosowanej do charakterystyki choroby. Podjęcie próby wykonania zabiegu depilacji będzie wiązać się z poważnymi konsekwencjami, które w negatywny sposób odbiją się na komforcie życia klienta. Nawet w przypadku remisji choroby, jakikolwiek uraz mechaniczny naskórka może skutkować prędkim nawrotem choroby. Jesteśmy świadomi tego, iż mimo tak doraźnych restrykcji w dalszym ciągu chcemy wziąć sprawy w swoje ręce i zatroszczyć się o swoje piękno oraz towarzyszący mu komfort psychiczny. Odpowiedzią na próbę pozbycia się zbędnego owłosienia może się okazać … maszynka do golenia.

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.