Kiedy depilacja staje się koniecznością?

Blog Powrót

Bywają sytuacje, w których depilacja musi być wykonana. Wskazania do tego zabiegu kosmetycznego mogą być rozmaite: od estetycznych po medyczne. Przygotowaliśmy krótki poradnik, kiedy, jak i dlaczego usuwać zbędne owłosienie.

Głównie depilujemy się ze względów estetycznych: nie tolerujemy owłosionych nóg u kobiet i – coraz częściej – nadmiernie zarośniętego torsu u panów. Depilacja ze wskazań zdrowotnych ma swoje głębokie uzasadnienie: włoski na ciele tworzą idealne warunki do osadzania się zanieczyszczeń pochodzących z otoczenia i będących pozostałościami wydzielin ciała. W takim środowisku modelowo wręcz rozmnażają się niepożądane drobnoustroje. A tych przecież na ciele nikt nie chce.

Kiedy Depilacja Staje się Koniecznością - Cesarskie Cięcie Operacje Zabiegi Medyczne Poród
Kiedy depilacja staje się koniecznością? - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Kiedy depilacja staje się koniecznością? - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Depilacja ze względów kosmetycznych

Wskazaniem do niej będzie:

  • Zarost na twarzy u kobiet – mogą to być wąsik lub włoski obficie występujące na policzkach. Najczęściej powodem wyrastania tutaj włosków są zaburzenia endokrynologiczne, w tym hirsutyzm. Dlatego poza depilacją wskazane są konsultacje ze specjalistą zajmującym się chorobami układu hormonalnego.
  • Nadmierny zarost na tułowiu – dotyczy głównie panów, a włosy w niechcianej ilości wyrastać mogą albo na klatce piersiowej, albo na plecach, często w okolicy od szyi po łopatki. Powodem są zaburzenia hormonalne – dlatego tu również kosmetyczka podpowie wizytę u endokrynologa.
  • Owłosione nogi – o ile u panów to jeszcze nie problem, to już kanon dla kobiecych nóg stanowi gładka, aksamitna skóra bez włosów – i to na całej długości nóg, a nie tylko na odcinku podudzia.
  • Bujne owłosienie w okolicach intymnych – bywa krępujące również u panów, dlatego nie warto zwlekać z jego likwidacją i zwiększeniem przez to atrakcyjności swojego ciała.
  • Odsłonienie ciała – gładkie pachy, pozbawione niechcianych włosów ręce, a nawet okolice karku na granicy z czupryną to standardy estetycznego wyglądu ciała na plaży, sali bankietowej, kąpielisku czy w SPA
  • Depilacja laserowa – zalecana tam, gdzie długość włosów ma ogromne znaczenie dla powodzenia zabiegu właściwej depilacji (np. z zastosowaniem metody IPL+RF). Włosy należy zgolić odpowiednio wcześnie, aby zdążyły urosnąć do pożądanej długości.

Depilacja ze względów zdrowotnych i medycznych

Wskazaniem do niej będą:

  • Zabiegi medyczne  – ciało musi być pozbawione włosów tam, gdzie skalpel chirurga przetnie skórę lub wiązka laserowa będzie usuwać przebarwienia czy pajączki i żylaki. Depilacja przed zabiegami zabezpiecza przed ryzykiem zakażenia przeniesionego z włosów do wnętrza ciała, przed niebezpieczeństwem przedostania się włosów do rany, przed trudnościami wynikającymi z dezynfekowania owłosionej części ciała i zaszywania tkanek w niewygolonym obszarze.
  • Poród drogą naturalną i przed cesarskim cięciem – o szczegóły warto dopytać personel placówki, w której poród będzie się odbywał. Jeśli chcesz wykonać depilację poza szpitalem, musisz wykonać ją przed planowanym pójściem na porodówkę.
  • Rany i szwy – jeśli są pozbawione włosów, rośnie skuteczność dezynfekcji i sprawność procesu gojenia, maleje za to ryzyko zakażenia.

Bez względu na przyczynę, z powodu której musisz pozbyć się zbędnego owłosienia, zabiegi depilacji możesz wykonać w salonach Easy Waxing w Warszawie lub we Wrocławiu. Zapraszamy na fachowe konsultacje.

Bięcej artykułów na naszej stronie w zakładce – Blog

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.