Endermologia a Icoone – który z 2 zabiegów wybrać?

Blog Powrót

Prowadzisz zdrowy tryb życia, dbasz nie tylko o regularną aktywność fizyczną, ale także o zbilansowaną dietę, a mimo to wymarzona sylwetka jest daleko poza Twoim zasięgiem? W ostatnim czasie nastąpił znaczny rozwój technologii modelującej sylwetkę , co zaowocowało pojawieniem się coraz to nowych zabiegów, wśród których prym wiodą Icoone i Endermologia.

Oba zabiegi, Icoone i Endermologia, łączy nowoczesne i nieinwazyjne podejście do modelowania sylwetki, redukcji cellulitu oraz kłopotliwej tkanki tłuszczowej i dodatkowych centymetrów. Zakłada się, że oba zabiegi są podobne, ale różnią się pod względem stosowanych technik i zaangażowanych urządzeń.

Technika

Endermologia wykorzystuje urządzenie mechaniczne z rolkami z napędem silnikowym, laserem i ssaniem do masażu i manipulacji skórą oraz leżącymi pod nią tkankami. Ma to na celu zwiększenie krążenia, drenażu limfatycznego i produkcji kolagenu. Z drugiej strony, Icoone wykorzystuje technologię Roboderm, która obejmuje użycie zmotoryzowanych rolek i mikrostymulatorów. Rolki i mikrostymulatory poruszają się wielowymiarowo, zapewniając bardziej ukierunkowany i intensywny efekt masażu.

Odczucia podczas zabiegu

Doświadczenia związane z zabiegami Endermologii i Icoone mogą się różnić. Endermologia jest na ogół komfortową procedurą z łagodnym uczuciem mrowienia lub wibracji na skórze. Intensywność można dostosować do indywidualnych preferencji. Icoone może oferować bardziej intensywny i głęboki masaż tkanek, który niektóre osoby mogą uznać za nieco bardziej stymulujący.

Partie ciała, które można poddać zabiegowi

Zarówno Endermologia, jak i Icoone mogą być stosowane na różnych partiach ciała, takich jak uda, pośladki, brzuch, ramiona i plecy. Są one powszechnie stosowane w celu zwalczania cellulitu, poprawy napięcia skóry i konturowania określonych obszarów ciała.

Rezultaty zabiegów

Endermologia i Icoone mają na celu osiągnięcie podobnych rezultatów – w tym redukcję cellulitu, poprawę tekstury skóry i drenaż limfatyczny. Wyniki mogą się różnić w zależności od indywidualnego stanu, ilości cellulitu i liczby przeprowadzonych sesji zabiegowych. Ważne jest, aby pamiętać, że oba zabiegi zazwyczaj wymagają wielu sesji, aby osiągnąć optymalne i długotrwałe rezultaty.

Endermologia vs Icoone – jak wybrać?

Wybór między Endermologią a Icoone może sprowadzać się do osobistych preferencji. Niektóre osoby mogą uznać, że jedna z technik jest wygodniejsza lub skuteczniejsza dla ich konkretnych potrzeb.

Ostatecznie decyzja między Endermologią a Icoone powinna zostać podjęta w porozumieniu z kosmetolog. Umożliwia to weryfikację aktualnej skali problemu i zalecenie najbardziej odpowiedniego toku działania. Tym samym zapewnione jest spersonalizowane podejście i dobranie zabiegu jak najbardziej odpowiadającego Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.