Depilacja mężczyzn – jak przeżyć pierwszą depilację woskiem

Blog Powrót

Ze statystyk wynika, że depilacja mężczyzn w okolicach intymnych staje się bardziej popularna niż usuwanie owłosienia z klatki piersiowej. Czyżby panowie dojrzeli do tego, aby depilację uznać za męską?… Prawdopodobnie tak, ponieważ coraz więcej mężczyzn w różnego rodzaju wywiadach opowiada o satysfakcji, jaką odczuli, widząc po depilacji odmienione, gładkie ciało.

Depilacja mężczyzn
Depilacja mężczyzn – jak przeżyć pierwszą depilację woskiem - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Depilacja mężczyzn – jak przeżyć pierwszą depilację woskiem - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Prawdziwy mężczyzna… poddaje się depilacji

Pamiętacie reakcję Mela Gibsona w filmie „Czego pragną kobiety”, kiedy postanowił samodzielnie wydepilować nogi woskiem? Tak, była jednoznaczna: że depilacja mężczyzn to kara za wszystkie grzechy, w dodatku nie tylko za swoje. Tymczasem panowie, którzy regularnie korzystają z depilacji w salonach Easy Waxing, traktują ten zabieg, jak każdy inny służący poprawie higieny ciała. Ci, którzy decydują się na depilację okolic intymnych, twierdzą nawet, że to zabieg podnoszący ich wdzięk osobisty (tego – jako profesjonaliści – jesteśmy pewni :-)). Bać się zatem, czy nie bać depilacji, szczególnie tej intymnej?

Depilacja mężczyzn – jakie odczucia jej towarzyszą?

Z naszych obserwacji wynika, że podczas pierwszego zabiegu panowie zazwyczaj odczuwają niepokój, po nim – mieszankę ulgi i dumy z własnej odwagi, na drugi zabieg idą już bogatsi o pierwsze pozytywne doświadczenia, a po jego zakończeniu dopytują o kolejny termin. Trzeci zabieg staje się procedurą dobrze znaną. Od tego momentu depilacja mężczyzn zaczyna być zabiegiem wykonywanym cyklicznie. Na pierwszym zabiegu boją się najbardziej tego, że będą przeżywać katusze podobne do tych, jakie zafundował sobie Gibson we wspomnianym wyżej filmie. W salonie przekonują się ze zdziwieniem, że usuwanie zbędnego owłosienia, czyli depilacja mężczyzn, wcale nie jest takie straszne. Szczególnie, jeśli była to depilacja pastą cukrową – ponieważ jest delikatniejsza niż ta wykonywana woskiem.

Pierwszy raz – jak przeżyć?

  • Wstyd i skrępowanie schowaj do kieszeni – w naszych gabinetach nie będą ci potrzebne. Nasze kosmetyczki zajmą się tobą profesjonalnie – jak każdym z naszych klientów. Jeśli to Twoja pierwsza depilacja, a wykonywana będzie depilacja intymna i odczuwasz z tego powodu zażenowanie, powiedz o tym kosmetyczce. To żaden wstyd odczuwać… wstyd – zażenowanie jest w tej sytuacji reakcją normalną i gwarantujemy ci, że zostaniesz zrozumiany, a specjalistka, która będzie zajmować się usuwaniem owłosienia, zadba, abyś podczas zabiegu czuł się komfortowo. Tutaj przeczytasz więcej o przygotowaniu do pierwszej depilacji.
  • Oddychaj – najlepiej głęboko i spokojnie. To pomaga się zrelaksować. Postaraj się nie wstrzymywać oddechu podczas depilacji. Ale jeśli musisz to zrobić, zaraz po usunięciu wosku lub pasty ze skóry znów popracuj nad głębokim, relaksującym oddechem.
  • Podejdź do zabiegu z humorem – daj się rozśmieszyć i staraj się myśleć o czymś przyjemnym lub zabawnym. To pomaga opanować lęk przed nieznanym, czyli przed tym, czy i jak będzie bolało podczas usuwania wosku lub pasty.
  • Nie decyduj się na zabieg depilacji, szczególnie intymnej, jeśli odczuwasz silny wewnętrzny opór. Być może musisz dojrzeć do tej decyzji. Daj sobie czas: kilka dni lub tygodni. Możesz w międzyczasie zajrzeć do naszego salonu w Warszawie lub we Wrocławiu i umówić się np. na profesjonalny manicure i pedicure męski lub wyszczuplanie i modelowanie sylwetki Icoone Wrocław. Korzyść odniosą Twoje ciało i paznokcie, a ty podczas zabiegu możesz swobodnie porozmawiać z profesjonalistami o depilacji mężczyzn w salonach Easy Waxing.

Więcej artykułów na naszej stronie w zakładce – Blog

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.