Pierwsza depilacja bikini woskiem – pierwsze koty za płoty

Blog Powrót

Jak się przygotować do depilacji brazylijskiej?

Pierwszy raz zawsze jest najtrudniejszy – również jeśli chodzi o podjęcie decyzji o wykonaniu depilacji bikini w salonie kosmetycznym. Najczęściej powodem obaw (niesłusznych zresztą) są niepotrzebne emocje, które towarzyszą nam zawsze, kiedy robimy coś po raz pierwszy. Jeśli czujesz się niepewnie przed swoją pierwszą depilacją bikini i nie wiesz, czego się spodziewać w gabinecie, przeczytaj nasz mały poradnik: na zabieg pójdziesz pewnym krokiem, a z salonu kosmetycznego wyjdziesz z uśmiechem oraz z mocnym postanowieniem, że bierzesz „rozwód” z maszynką do golenia. Pamiętaj, że najlepsze efekty osiągniesz, jeśli włoski będą miały długość 0,5-1 cm. Zbyt długie musisz skrócić, a za krótkim pozwól podrosnąć.

Pierwsza depilacja bikini woskiem – pierwsze koty za płoty - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Pierwsza depilacja bikini woskiem – pierwsze koty za płoty - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Wybierz gabinet – pierwsza depilacja bikini woskiem lub pastą cukrową

Ten pierwszy raz na pewno utkwi ci mocno w pamięci, dlatego ważne jest, aby zabieg depilowania okolic intymnych został przeprowadzony przez doświadczoną kosmetyczkę i w warunkach dla ciebie komfortowych, z pełnym zachowaniem dyskrecji i intymności. Z tego powodu poszperaj w internecie w poszukiwaniu opinii o upatrzonym salonie kosmetycznym lub – jeszcze lepiej – zapytaj o wrażenia osoby, które korzystały z usług konkretnej placówki. Sprawdź kilka salonów i dopiero potem wybierz miejsce, które najbardziej przypadło ci do gustu. Jeśli mieszkasz w Warszawie lub we Wrocławiu, jest bardzo prawdopodobne, że pierwszą depilację bikini (i kolejne również) zdecydujesz się wykonać w salonach Easy Waxing – jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie, ponieważ nasze kosmetyczki wykonały już dziesiątki tysięcy depilacji intymnych u kobiet i u mężczyzn.

Przygotuj się w domu

 1. Koniecznie zadbaj o odpowiednią długość włosków – dzięki temu pierwsza depilacja bikini będzie mało bolesna a jej efekty długotrwałe. Najlepsza długość włosa do depilacji to 0,5 – 0,7 cm. 
 2. Zwróć też uwagę aby umówić wizytę kilka dni po menstruacji – wtedy depilacja będzie powodowała najmniejszy dyskomfort.
 3. Załóż luźną nieuciskającą i nieobcierającą, najlepiej bawełnianą bieliznę. 
 4. Przed wyjściem z domu umyj okolice intymne delikatnym, sprawdzonym i używanym na co dzień środkiem higienicznym. Nie stosuj żadnych nowych kosmetyków, aby nie podrażnić skóry. Nie trzyj skóry ręcznikiem, lecz delikatnie ją osusz.
 5. Na krótko przed zabiegiem nie pływaj w publicznych kąpieliskach, nie opalaj się intensywnie ani nie ćwicz fizycznie. Te czynności mogą spowodować, że pierwsza depilacja bikini spowoduje podrażnienia lub naderwanie naskórka.
 6. Nie nakładaj żadnych kosmetyków pielęgnacyjnych lub dezodorantów na okolice, z których będą usunięte włoski.

W gabinecie – pierwsza depilacja bikini krok po kroku

 1. Poinformuj kosmetyczkę, że chcesz po raz pierwszy wykonać depilację bikini. Jeśli odczuwasz skrępowanie, nie martw się – to normalna reakcja, której nie trzeba się wstydzić.
 2. Określ swoje preferencje względem zasięgu zabiegu (głęboka depilacja brazylijska czy bikini klasyczne do linii matek). Jeśli wcześniej zbędne owłosienie z nóg lub innych okolic ciała było już usuwane woskiem czy pastą cukrową, nie ma potrzeby, aby wykonywać test uczuleniowy. W innym przypadku kosmetyczka najpierw sprawdzi, czy preparat usuwający owłosienie nie podrażni twojej skóry.
 3. Przed przystąpieniem do zabiegu skorzystaj z pomieszczenia toaletowego z bidetem (powinno być dostępne w każdym salonie zajmuącym się depilacja bikini) i umyj okolice przeznaczone do depilacji oraz delikatnie osusz.
 4. Kosmetyczka wskaże ci miejsce. Ulokuj się tam i zrelaksuj. Myśl o przyjemnych rzeczach i pozwól specjalistce zaopiekować się Tobą. Pomagaj jej naciągając skórę w odpowiedni sposób gdy Cię o to poprosi. Zabieg depilacji bikini trwa krótko, a ból jest mniejszy, niż sądzisz.
 5. Po depilacji kosmetyczka nałoży na gładką już skórę preparat pielęgnujący i kojący.
 6. Kilka godzin do maksymalnie 1 dnia po depilacji powinno zniknąć podrażnienie a Ty będziesz cieszyć się idealnie gładkim ciałem. 

Zapraszamy na pierwszą depilację bikini woskiem do Easy Waxing

Na pierwszą depilację bikini zapraszamy oczywście do naszych salonów Easy Waxing w Warszawie i Wrocławiu. Pod tymi linkami znajdziesz szczegółowy cennik – Cennik depilacji woskiem Warszawa oraz Cennik depilacji woskiem Wrocław. Polecamy również nasz film „Pierwsza depilacja bikini -Jak przygotować się do depilacji woskiem i pastą cukrową”

Zapraszamy również inne zabiegi takie jak manicure hybrydowyopalanie natryskowedepilację laserową, modelowanie sylwetki Icoone.

Bięcej artykułów na naszej stronie w zakładce – Blog

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.