Depilacja bikini na celowniku

Blog Powrót

Tegoroczny sezon plażowy będzie otwarty dopiero za kilka miesięcy, ale już teraz warto podjąć temat urody okolic bikini. I to bez ogródek. Depilacja bikini – przedstawiamy nagą prawdę o tym, jak dbać o ten zwracający uwagę obszar ciała.

Bikini na Celowniku - Depilacja Bikini Przed Sezonem Plażowym
Depilacja bikini na celowniku - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Depilacja bikini na celowniku - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Pramatka Ewa, nosząca jako pierwsza strój, który w XX wieku nazwano „bikini” (na cześć pacyficznego atolu, gdzie zdetonowano bombę wodorową), nie martwiła się wrastającymi włoskami czy uzyskaniem dostatecznie gładkiej powierzchni skóry w związku z depilacją bikini. Czasy się zmieniły, obyczaje również. Bikini obecnie stanowi najpopularniejszy typ stroju plażowego. Dlatego dół ciała, przykryty tylko niewielkim trójkącikiem z tkaniny, powinien być zadbany tak, że graniczyć to będzie z pedanterią.

Depilacja bikini – atrakcyjna gładkość

Niezależnie od tego, w jakim jesteś wieku, okolice bikini musisz mieć gładkie. Nie ma bowiem chyba mniej sympatycznego widoku, jak włoski wystające spod efektownych majteczek lub porastające wewnętrzną część uda. Metodę depilacji wybierz indywidualnie. Najzdrowiej jest oddać się w ręce specjalistów, na przykład naszych kosmetyczek z salonów Easy Waxing. I tam skorzystać z profesjonalnej depilacji metodą cukrową (pastą)woskiem lub Lyconem.

Okolice bikini można także wydepilować samodzielnie. Najlepiej użyć do tego celu sprawdzonej na własnej skórze metody, o której wiadomo, że nie powoduje nadwrażliwości, alergii czy stanów zapalnych mieszków włosowych (co objawia się m.in. ropnymi krostami, których lepiej nie ruszać, bo pozostaną po nich przebarwienia na powierzchni ciała). Depilacja nie powinna również skutkować wrastaniem włosków w ciało. Jeśli tak się dzieje, należy zmienić metodę usuwania zbędnego owłosienia i stosować preparaty zapobiegające temu zjawisku. Polecamy kosmetyki z naszej oferty, które z powodzeniem służą wielu Klientom naszych salonów.

Depilacja bikini z fantazją

Okolice bikini można wydepilować wedle upodobania. Opcji tradycyjnej (czyli usunięciu zbędnego owłosienia z pachwin i ud) rośnie w siłę konkurencja w postaci depilacji brazylijskiej lub łączonej z tworzeniem fryzur intymnych. Z tych możliwości również można skorzystać w naszych salonach. Więcej na temat fryzurek ukazywanych tylko oczom wybranych napisaliśmy tutaj.

Na marginesie: wizytę w naszych salonach polecamy nie tylko wszystkim zdecydowanym na depilację okolic bikini, ale również i tym, którzy nie mają pojęcia, jak zadbać o urodę i kondycję skóry tego obszaru ciała.

Jak dbać o okolice bikini po depilacji?

Jeśli zbędne owłosienie usuwane było w salonie kosmetycznym, sprawa jest prosta: należy stosować się do wskazówek podawanych przez kosmetyczki. Jeżeli depilacja bikini wykonana została samodzielne w domu, należy:

  • po zabiegu wykonanym woskiem usunąć ze skóry pozostałości preparatu przy pomocy przeznaczonego do tego środka, np. dołączoną do zestawu depilującego oliwką, lub – jeśli takiego dodatku nie ma – oliwką dla dzieci albo zwykłą oliwą z oliwek;
  • w żadnym wypadku nie stosować środków dezynfekcyjnych opartych na alkoholu, ponieważ skóra podrażniona depilacją może zareagować nasileniem reakcji – jeżeli zdarzyło ci się zaciąć skórę  podczas golenia okolic bikini, do dezynfekcji zastosuj raczej wodę utlenioną lub inny środek nie podrażniający skóry;
  • myć ciało niezbyt ciepłą wodą i z zastosowaniem łagodnych środków higienicznych (np. delikatne płyny do higieny intymnej).

Bięcej artykułów na naszej stronie w zakładce – Blog

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.