Sztuczne rzęsy – doklejane czy naturalne?

Blog Powrót

Nie da się trzepotać rzęsami, jeśli są za krótkie lub jest ich mało. Na szczęście są sposoby na zagęszczenie i przedłużenie „firanek” przy oczach. Przykleja się sztuczne rzęsy i gotowe! Pozostaje tylko pytanie, jakie sztuczne rzęsy wybrać. Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik.

Sztuczne rzęsy - doklejane czy naturalne?
Sztuczne rzęsy - doklejane czy naturalne? - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Sztuczne rzęsy - doklejane czy naturalne? - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Rzęsy z materiałów naturalnych

Wytwarzane są z jedwabiu lub z włosia pochodzącego z futra norek syberyjskich. Mają naturalny połysk, są lekkie i delikatne. Rzęsy jedwabne mają sporo zalet: można w nich bez obaw korzystać z kąpielisk, można nosić szkła kontaktowe i wykonywać makijaż tradycyjny. Ale uwaga: jeśli korzystamy z tuszu do rzęs, koniecznie sięgnijmy po produkty o konsystencji lekkiej i najlepiej unikajmy kosmetyków wodoodpornych. Ciężka konsystencja tuszu źle wpływa na zachowanie odpowiedniego kształtu jedwabnych rzęs, a zmywanie kosmetyku wodoodpornego może być na tyle uciążliwe, że zniszczy doklejane włoski (te naturalne zresztą też może uszkodzić). Fundując sobie rzęsy jedwabne, zaopatrzmy się też w odpowiedni grzebyczek do ich rozczesywania. Po nocy mogą bowiem wymagać lekkiego rozczesania i nadania formy – bo czasem ulegają zagnieceniu podczas snu.

Kępki z futerka norek to propozycja dla miłośniczek jak najbardziej naturalnego wyglądu oprawy oczu i na dodatek nie reagujących uczuleniami na sierść zwierząt (czy ryzyko alergii istnieje, trzeba sprawdzić przed przyklejeniem tego typu rzęs). Jeśli nie reagujemy uczuleniem na futro norek, staniemy się posiadaczkami rzęs, w których odróżnienie doklejonych elementów od naturalnych włosków będzie graniczyło z cudem, ponieważ te pierwsze mają tę samą grubość, ale ich długość jest różna. Dlatego do złudzenia przypominają rzęsy naturalne.

Rzęsy syntetyczne

Silikon, nylon, poliester… Jest w czym wybierać wśród rzęs wykonanych z syntetyków. Ich zaletą jest regularny, foremny kształt i trwałość. Mogą być jednak mniej delikatne i elastyczne niż te z jedwabiu czy włosia norek. I czasem się plączą – dotyczy to tych najcieńszych. Trzeba je zatem rozczesywać – ale ostrożnie, aby z powodu mniejszej elastyczności nie uległy uszkodzeniu. Niemniej ich niekwestionowanym atutem jest, że nie uczulają.

Sztuczne rzęsy – nieźle podkręcony włos

Sztuczne rzęsy można dobrać według uznania pod względem grubości włosa i jego podkręcenia. Dzięki temu posiadaczki rzęs cienkich lub prostych mogą się cieszyć, że wygląd oprawy ich oczu można udoskonalić. A i osoby, które natura obdarowała zalotnie podkręconymi, długimi i grubymi rzęsami, też mogą dodatkowo upiększyć wygląd oka stosując sztuczne rzęsy.

Czy aby na pewno przyklejanie sztucznych rzęs jest takie proste?… Cóż, to kwestia przygotowania, wiedzy i praktyki. Dlatego zachęcamy, aby skorzystać z usług osoby wykwalifikowanej. Świetnie przygotowane specjalistki od upiększania oprawy oczu pracują w gabinetach Easy Waxing – zarówno w Warszawie, jak i we Wrocławiu. Dla nich przedłużenie rzęs lub zagęszczenie jest dziecinnie proste: doradzą, dobiorą optymalną długość, grubość i podkręcenie włosa, dokleją i gotowe! 🙂

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.