Odrastanie włosów po depilacji – mity

Blog Powrót

Odrastanie włosów po wykonanym zabiegu depilacji jest jak najbardziej naturalnym stanem rzeczy. Wielu z naszych klientów ma wiele pytań dotyczących tej kwestii. Na kluczowe z nich spieszymy z odpowiedzią.

Czy po depilacji włosy odrastają grubsze i trudniejsze do usunięcia?

To nie prawda, że włoski po depilacji odrastają grubsze i trudniejsze do usunięcia. Jest dokładnie na odwrót. Regularne odstępy pomiędzy zabiegami depilacji spowodują, iż będzie ich odrastać coraz mniej, będą słabsze, jaśniejsze i łatwiejsze do wyrwania przy kolejnym zabiegu. Dzieje się tak dla tego, że wraz z włoskiem usuwana jest również jego cebulka (korzeń włosa). Takiego efektu  nie osiągniemy przy goleniu maszynką, gdzie usuniemy jedynie trzon włosa, natomiast użycie depilatora niejednokrotnie sprawi większy ból niż jakakolwiek inna metoda (nawet depilacja laserowa).

Odrastanie włosów po depilacji - nogi
Odrastanie włosów po depilacji - mity - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Odrastanie włosów po depilacji - mity - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Regularność depilacji to klucz do sukcesu

Częste oraz regularne wykonywanie zabiegów woskiem lub pastą cukrową, może spowodować uszkodzenie mieszka włosowego, w którym osadzona jest cebulka. To właśnie dlatego owłosienie po kolejnych depilacjach odrasta słabsze i rzadsze. Na początek przygody z depilacją kosmetyczki w Studiu Easy Waxing polecają pastę cukrową. 

Więcej artykułów na naszej stronie w zakładce – Blog

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.