Eksfoliacja kwasami – tu stężenie ma znaczenie

Blog Powrót

Eksfoliacja to inaczej złuszczanie, usuwanie. W kosmetyce, gdzie do eksfoliacji używa się naturalnych kwasów hydroksylowych, termin ten odnosi się do usuwania wierzchnich warstw skóry: od zrogowaciałego naskórka aż po najwyżej położone warstwy skóry właściwej.

Eksfoliacja kwasami – tu stężenie ma znaczenie
Eksfoliacja kwasami – tu stężenie ma znaczenie - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Eksfoliacja kwasami – tu stężenie ma znaczenie - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Choć najczęściej w gabinetach kosmetycznych do zabiegu stosowane są stężenia kwasów, umożliwiające penetrację jedynie warstwy naskórka (i to w zupełności wystarcza do uzyskania spektakularnego wręcz efektu odmłodzenia cery, rozjaśnienia jej barwy i wyrównania kolorytu), warto wiedzieć, że peeling chemiczny może sięgać głębiej i w uzasadnionych przypadkach można wykonać zabieg intensywniej działający na skórę. Kosmetyczki pracujące w salonach Easy Waxing mają bardzo duże doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów eksfoliacji i perfekcyjnie dobiorą preparat idealnie dostosowany do twoich potrzeb.

Eksfoliacja, jako remedium na rogowacenie skóry

Zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia zamierzonego celu kosmetycznego w przypadku eksfoliacji ma kilka czynników, a jednym z nich jest stężenie środka kwasowego. Zasada jest prosta: im słabsze stężenie preparatu, tym płytsza penetracja skóry i tym mniej głębokie złuszczenie tkanki. Do penetracji powierzchniowej, polegającej na usunięciu pokładów zrogowaciałych komórek, stosowane są stężenia najsłabsze. Kwasy działają wtedy tylko w obszarze naskórka i przyczyniają się do regulacji procesu rogowacenia: rozluźniają białkowe połączenia między komórkami, inicjując w ten sposób złuszczanie się martwej warstwy. Jej usunięcie sprawia, że odsłaniają się młode pokłady naskórka, przez co skóra staje się gładsza i zyskuje świeższy wygląd. Jest także lepiej nawilżona, ponieważ usunięcie blokady w postaci pokładów starych komórek zwiększa uwodnienie odsłoniętej warstwy naskórka.

Eksfoliacja, sposób na zapanowanie nad sebum

Średnie stężenia kwasów regulują dodatkowo proces wytwarzania sebum, ponieważ penetrują skórę głębiej i nie tylko uwalniają ją od zrogowaciałego naskórka, ale również skuteczniej odblokowują pory skóry, zwężają je oraz usuwają pokłady łoju i zatopionych w nim zanieczyszczeń. Skóra staje się dobrze nawilżona, zmiany trądzikowe szybciej się goją, a przebarwienia i blizny po wypryskach są zdecydowanie mniej widoczne.

Naprawa rusztowania Wyższe stężenia kwasów podczas eksfoliacji, działające już na wierzchnią warstwę skóry właściwej, nie tylko regulują przebieg rogowacenia i wydzielania sebum, ale również stymulują procesy odnowy biologicznej skóry: poprzez pobudzenie fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie elastyny i włókien kolagenowych oraz glikozaminoglikanów.

Głęboka eksfoliacja inicjuje zatem syntezę składników tworzących rusztowanie skóry i korzystnie wpływa na wzrost gęstości tej tkanki. Pamiętaj: proces wytwarzania nowych włókien kolagenowych i elastynowych trwa kilka tygodni. Zatem o ile bezpośrednio po płytszej eksfoliacji zaobserwujesz u siebie na pewno wzrost nawilżenia i wygładzenia skóry, to już po eksfoliacji preparatami o wyższym stężeniu kwasów możesz liczyć na postępującą w ciągu miesiąca dalszą poprawę wyglądu, w tym na stopniowe wygładzenie zmarszczek i zdecydowanie młodszy wygląd skóry. Efekty te utrzymują się przez długi czas – bo więcej kolagenu i elastyny w skórze to większa elastyczność i wytrzymałość tej tkanki.

Więcej artykułów o zabiegach na twarz i depilacji na naszej stronie w zakładce – Blog.

W celu zarezerwowania wizyty – Warszawa lub Wrocław.

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.