Depilacja pleców – tylko nowoczesna fanaberia?

Blog Powrót

Samodzielna depilacja włosów spod pach, na nogach czy z okolic bikini to czynności nie wymagające większych umiejętności. Samodzielna depilacja pleców? Spróbujcie a okaże się, że jest to zadanie – dosłownie – karkołomne! Bez pomocy z zewnątrz się nie obędzie. Co zatem robić?

Depilacja pleców – nowoczesna fanaberia?
Depilacja pleców – tylko nowoczesna fanaberia? - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Depilacja pleców – tylko nowoczesna fanaberia? - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Na początek dobra wiadomość: depilacja pleców nie jest obowiązkowa. Ale jeśli włosy bujnie porastają tylną część tułowia, koniecznością się staje – ze względu na higienę i przede wszystkim estetykę (głównie dotyczy to kobiet oraz sportowców). O ile bowiem bujne owłosienie na klatce piersiowej może jeszcze być dla niektórych powodem do dumy, to już tak samo bujne włosy na plecach mogą co najwyżej budzić zażenowanie.

Raczej trudno sobie wyobrazić samodzielną depilację pleców z wykorzystaniem maszynki do golenia, nawet gdyby to akcesorium zaopatrzyć w bardzo długą rączkę. Pozostaje więc liczyć na pomóc osób trzecich. Warto, aby byli to profesjonaliści, którzy na co dzień zajmują się depilacją – także pleców – zarówno u pań, jak i panów, na przykład ekipa pracująca w Easy Waxing w salonie w Warszawie lub we Wrocławiu.

Sposoby depilacji pleców

Plecy można depilować, wykorzystując do tego każdą dostępną na rynku metodę:

  • Golenie maszynką ręczną lub elektryczną – nie dość, że trzeba poprosić o pomoc osobę trzecią, to jeszcze odrastające włosy będą wyjątkowo szorstkie. I cóż, gładzenie drugiej osoby po plecach podczas romantycznego wieczoru już na drugi dzień po mechanicznej depilacji do przyjemności należeć nie będzie…
  • Depilacja pleców woskiem lub pastą cukrową– to zdecydowanie jedna z najlepszych możliwych opcji na pozbycie się zbędnego owłosienia z pleców. Pomimo dużej powierzchni tylnej części tułowia depilację tego obszaru wykonuje się szybko. W przeciwieństwie do depilacji bikini zabieg ten nie budzi u klientów poczucia wstydu. Co najwyżej podczas pierwszego zabiegu niektórzy odczuwają lekkie zakłopotanie – głównie panie z powodu faktu, że ich plecy porastają włosy. Niepotrzebnie, bo plecy to część ciała, jak każda inna i też należy jej poświęcić odrobinę uwagi, aby w zamian mogła się odwdzięczyć pięknym wyglądem i aksamitną, ponętną gładkością.
  • Depilacja laserowa – może z niej skorzystać każdy; poza osobami, u których stwierdzono wyraźne przeciwwskazania. Usuwaniu zbędnego owłosienia tą metodą mogą się poddać nawet posiadacze skóry przesuszonej i zwiotczałej, gdzie zastosowanie wosku bywa ryzykowne z uwagi na prawdopodobieństwo zdarcia naskórka wraz ze ściąganym woskiem.

Aj… Nie boli!, czyli depilacja pleców bez znieczulenia

Plecy to duża powierzchnia ciała, dlatego depilacja z wykorzystaniem wosku lub pasty cukrowej to wyzwanie o trudności wprost proporcjonalnej do depilowanej powierzchni i do umiejętności   osoby wykonującej zabieg. Potencjalni chętni, bojąc się bólu, czasem rezygnują z zabiegu. Niesłusznie, gdyż w Easy Waxing depilację pleców każdy nasz pracownik oddelegowany do wykonywania tych zabiegów, przeprowadza najdelikatniej, jak to możliwe, nie idąc jednocześnie na żaden kompromis w odniesieniu do skuteczności zabiegu.

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.