Depilacja pastą cukrową – jej zalety i historia

Blog Powrót
Najsłodsza Depilacja - Zalety i Historia Depilacji Pastą Cukrową
Depilacja pastą cukrową - jej zalety i historia - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Depilacja pastą cukrową - jej zalety i historia - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Depilacja pastą cukrową jest jedną z usług w naszej ofercie. To coś więcej niż tylko jeden z najskuteczniejszych zabiegów usuwania zbędnego owłosienia. W każdej porcji bursztynowej masy kryje się wielowiekowa spuścizna kultury z pogranicza trzech kontynentów: Europy, Azji i Afryki.

Zabrzmiało patetycznie, ale pamiętajmy, że pastę cukrową wymyśliły kobiety Bliskiego Wschodu wiele setek lat temu. Ponieważ zgodnie z tamtejszą kulturą od przedstawicielek płci pięknej wymagano, aby ich skóra była gładka jak jedwab, szczególnie w noc poślubną (co było wyrazem szacunku dla męża), potrzeba – jak zwykle – okazała się matką wynalazku. Praktyczne mieszkanki terenów zajmowanych obecnie przez kraje arabskie mieszały w odpowiednich proporcjach składniki, które zawsze miały pod ręką: cukier, sok z cytryny i wodę. Gotowały to do uzyskania karmelowej konsystencji i koloru, studziły, nakładały na skórę i zdecydowanym ruchem odrywały, odkrywając satynową powierzchnię, której gładkości pozazdrościć mogłyby największe niegdysiejsze arystokratki ze Starego Kontynentu.

najslodsza depilacja

Depilacja pod włos

Depilacja pastą cukrową rządzi się swoimi prawami – do wykonania zabiegu rekomendowane jest usuwanie owłosienia o długości ok. 5 mm, jednakże ta metoda przynosi znakomite rezultaty także przy likwidowaniu włosków łącznie z cebulkami troszkę krótszych. Niezwykła skuteczność słodkiej depilacji wynika z dwóch przyczyn:

  • pastę rozprowadza się pod włos, a nie z włosem, jak w przypadku wosku – dzięki temu podczas nakładania słodkiej masy elementy przeznaczone do usunięcia zostają uniesione i staranniej „wtopione” w pastę;
  • uniesienie włosków sprawia, że pasta przykleja się do nich, a nie do skóry – w efekcie szybkie pociągnięcie masy wraz z kierunkiem wzrostu włosa kieruje siłę tej czynności na usuwanie owłosienia, bez jednoczesnego podciągania w górę skóry.

Teraz już pewnie rozumiecie, dlaczego depilacja pastą cukrową wywołuje mniejszy dyskomfort niż inne metody usuwania zbędnego owłosienia oparte na wyrywaniu włosów z cebulkami :-). Do spisu korzyści tej metody depilacji dopiszcie jeszcze, że nakładanie masy i odrywanie jej znakomicie peelinguje i masuje skórę.

Kochaj swoją skórę i…depiluj ją pastą cukrową

Skoro już jesteśmy w klimatach kulturowych, to przypominamy, że w XXI wieku posiadane gładkiego ciała oraz depilacja bikini (Wrocław i Warszawa) jest standardem i wynika z docenienia piękna gładkiej skóry. Zapewniamy was, że po zabiegu pastą cukrową jeszcze bardziej pokochacie swoje ciało…

Pasta cukrowa w domu i w salonie

Teoretycznie depilacja pastą cukrową może być bardzo prosto wykonana w domu. Ale jak to z teorią bywa, nie zawsze sprawdza się w praktyce – bo samodzielne przygotowanie pasty cukrowej nie jest wprawdzie żadnym ekstra wyzwaniem, ale zajmuje czas, pochłania energię i wymaga cierpliwości. Poza tym, niedoświadczonej osobie nie zawsze uda się uzyskać pożądaną konsystencję pasty, przez co masa, zamiast kleić się do włosów, klei się do palców. Dużo wygodniej jest zawitać do salonu kosmetycznego Easy Waxing i zlecić wykonanie depilacji profesjonalistom. Oszczędza się czas i… płyn do mycia naczyń 🙂 – bo przecież samodzielne przygotowanie pasty cukrowej wymaga też samodzielnego posprzątania. W naszych salonach wszystkie czynności towarzyszące samej depilacji macie w standardzie :-). Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem depilacji.

Więcej artykułów na naszej stronie w zakładce – Blog

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.