Depilacja laserowa. Dla kogo i co warto o niej wiedzieć?

Blog Powrót

Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania owłosienia. Dzięki niej można długo cieszyć się gładką skórą, oraz zapomnieć o maszynce do golenia, czy też depilatorze. Z zabiegów laserowych może skorzystać spora część z nas. Jednak dla niektórych będą one bardziej efektywne, a dla innych mniej. Żeby opowiedzieć o tym, dla kogo najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z tej metody, zebraliśmy pytania, które najczęściej nam zadajecie:

Depilacja laserowa. Dla kogo i co warto o niej wiedzieć?
Depilacja laserowa. Dla kogo i co warto o niej wiedzieć? - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Depilacja laserowa. Dla kogo i co warto o niej wiedzieć? - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Jakie są przeciwwskazania do tego za biegu

Najważniejsze jest to aby nie być chorym, przeziębionym i mieć podwyższonej temperatury ciała, nie można przyjmować ziół fotouczulających zarówno przed jak i w trakcie trwania kuracji, oraz maści z retinoidami. O wszystkich przeciwwskazaniach można się dowiedzieć przybywając do nas na darmowe konsultacje.

Czy mogę skorzystać z depilacji laserowej będąc w ciąży?

Niestety nie. Zarówno w trakcie ciąży, jak i całego okresu, w którym kobiety karmią piersią, nie można skorzystać z tego zabiegu. W czasie karmienia piersią działają hormony, które zaburzają porost włosa. Laseroterapia w tym czasie była by mało efektywna.

Dla kogo zabiegi będą najbardziej efektywne

Najlepszych efektów mogą spodziewać się osoby z ciemnym zarostem i jasną karnacją. Im ciemniejszy włos, tym większa szansa, że zostanie on skutecznie usunięty. Osoby z włoskami rudymi, blond i siwymi zapraszamy do skorzystania z zabiegów pasty cukrowej i wosku

Czy mogę się opalać przed i w trakcie trwania laseroterapii

Opalona skóra to jedno z podstawowych przeciwwskazań do laseroterapii. Powinniśmy zrezygnować z opalania na trzy do czterech tygodni przed przystąpieniem do zabiegu oraz przez cały czas trwania kuracji (czyli około pół roku do ośmiu miesięcy). Innymi słowy – jeśli chcesz skorzystać z tego zabiegu, nie będziesz mogła się opalać przez mniej więcej siedem do dziewięciu miesięcy.

Dlaczego nie wykonujecie zabiegów laserowych latem

Odpowiedź na to pytanie, w sumie padła powyżej. W trakcie lata Panie mówią nam, że absolutnie nie będą się opalać, i tego nie robią – jednak jeśli decydujemy się na depilację laserową nóg czy rąk, to musimy je zakrywać długimi spodniami, i bluzkami z długim rękawem. Przy 25 stopniach wzwyż, ciężko jest chodzić w takich ubraniach. Nawet jeśli nie wystawiamy skóry celowo na działania promieni słonecznych, to zmienia ona kolor podczas np. chodzenia na spacer, jazdy na rowerze etc… Laserowe usuwanie włosków na opalonej skórze, może również przyczynić się do jej poparzenia. Dlatego prosimy naszych klientów, aby zabiegi rozpoczynali jesienią – około października, aby móc je zakończyć najpóźniej w ostatnich dniach maja.

Czy wystarczy jedne zabieg, aby pozbyć się owłosienia z danej partii ciała

Jeden zabieg niestety nie będzie wystarczający. W prawdzie zobaczymy po nim pierwsze efekty, jednak, żeby pozbyć się włosków na dłużej potrzebujemy serii zabiegów w odstępach 4 – 6 tygodni (w zależności od partii ciała – mniejsze partie co 4 tygodnie, większe co 6). Ilość tych zabiegów uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji każdej klientki. Kosmetolog po przeprowadzeniu wywiadu oraz dwóch – trzech serii – mniej więcej może określić ile ich będzie jeszcze potrzebnych.

Czy można tą metodą wykonywać depilację u mężczyzn w okolicach intymnych

U mężczyzn można wykonać depilację pachwin i depilację między pośladkami. W naszym salonie nie wykonujemy pełnej depilacji intymnej u mężczyzn, ponieważ niektóre badania wskazują na nieznaczny spadek ilości plemników, które są zlokalizowane płytko pod skórą. Teoretycznie po kilku godzinach od depilacji, ilość ta wraca do normy, jednakże kilkukrotne ingerowanie laserem na skórę w okolicach jąder, może być niebezpieczne i w efekcie może mieć wpływ na płodność u mężczyzn. Dlatego w naszym salonie omijamy tę strefę.

Czy można tą metodą depilować zarost na twarzy u mężczyzn

Odpowiedź na to pytanie jest dość skomplikowana. Włos na brodzie u mężczyzny jest bardzo mocny i gruby. Jak gruby – zależy od poziomu testosteronu w organizmie. Jeżeli jest go zbyt wiele, to kuracja laserem w tym miejscu, może okazać się mało skuteczna. W okolicach twarzy, nie można przeprowadzać zbyt wielu zabiegów laserowych, ze względu na bliskość tarczycy. Jeśli mężczyzna ma testosteron w normie, i nie ma chorób tarczycy, zabieg jest w miarę bezpieczny. Dlatego nim Panowie zdecydują się na niego, należy przejść konsultacje u endokrynologa.

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania dotyczące depilacji laserowej – piszcie do nas na messenger. Chętnie na wszystkie odpowiemy. 🙂 Zapraszamy na naszą stronę internetową: https://easywaxing.pl/pl/depilacja-laserowa/#cennik Znajdziecie tu cennik, oraz inne informacje na temat laseroterapii 🙂

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.