Sekret opalania natryskowego – 1 kluczowy składnik stojący za złocistą opalenizną!

Blog Powrót

Wpis, który teraz czytacie, powstał, aby wyjaśnić, sekret opalania natryskowego, uważane za najbezpieczniejsze i najzdrowsze, rzeczywiście takie jest – pod warunkiem, że wykorzystuje się do tego zabiegu certyfikowane, bezpieczne produkty, takie jak płyny stosowane w naszych salonach, zawierający najczystszy DHA.

opalania natryskowego
Sekret opalania natryskowego - 1 kluczowy składnik stojący za złocistą opalenizną! - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Sekret opalania natryskowego - 1 kluczowy składnik stojący za złocistą opalenizną! - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

DHA, czyli fundament sukcesu opalania natryskowego

DHA to skrót od nazwy dihydroksyaceton. To właśnie ten związek powoduje, że skóra podczas opalania natryskowego nabiera pięknego, złocistego koloru. DHA, fachowcom chemikom znany jako 1,3-dihydroksy-2-propanon, jest produktem naturalnym i szeroko rozpowszechnionym w przyrodzie – występuje w komórkach roślin wyższych i zwierząt. Fizycznie ma postać białego proszku o lekko słodkawym smaku. To ostatnie nie powinno dziwić, bo dihydroksyaceton to węglowodan, czyli cukier zaliczany do trioz. Na skalę przemysłową pozyskuje się go z bakterii. Wykorzystywany był przez całe lata w terapii cukrzycy, a obecnie stosowany jest w leczeniu zatruć cyjankami. Jego właściwości brązujące odkryto… podczas przypadkowego rozlania preparatu przeciwcukrzycowego na skórę.

Bezpieczny mechanizm

Zasada działania DHA jest prosta: po rozpyleniu na skórze, wchodzi on w reakcje chemiczne z aminokwasami znajdującymi się w warstwie rogowej naskórka, czyli tej najbardziej zewnętrznej. Przebieg tej reakcji znamy już od 1912 roku, kiedy to opisał ją francuski naukowiec o nazwisku Maillard (od tej pory znamy ją jako reakcję Maillarda właśnie). Wszyscy na co dzień mamy styczność z jej efektami, bo zachodzi ona podczas obróbki termicznej pożywienia: to dzięki niej smażone mięso czy pieczony chleb mają apetycznie wyglądającą i pachnącą skórkę.

Ale bez obawy: DHA podczas opalania natryskowego nie zamieni Was w chrupiące frytki :-). Ważną – z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego – zaletą dihydroksyacetonu jest, że działa tylko w warstwie powierzchniowej naskórka, tej, która po kilku, kilkunastu dniach ulega naturalnemu złuszczeniu. Nie angażuje więc w proces opalania melanocytów – komórek wytwarzających ciemny barwnik skóry i ściśle związanych z nowotworem czerniakiem złośliwym, ponieważ te leżą dużo głębiej: w warstwie podstawnej naskórka.

maszyna do opalania

ECOCERT – gwarancja naturalności

W płynie, który wykorzystujemy do opalania w salonach Easy Waxing, znajduje się najczystszy DHA. To dlatego między innymi można było przyznać preparatowi ECOCERT – certyfikat dla wybrańców. Nadaje go międzynarodowe, niezależne stowarzyszenie tylko i wyłącznie produktom, które spełniają rygorystyczne normy naturalności składu. ECOCERT jest potwierdzeniem, że w składzie płynu znajduje się minimum 95% naturalnych składników.

Mało tego! Preparat jest wolny od niezdrowych parabenów, podrażniającego alkoholu, szkodliwych olejów i substancji zapachowych. Tych ostatnich nie trzeba stosować, bo w płynie wykorzystywanym w Easy Waxing stosuje się najlepszy dostępny DHA, a to oznacza, że nie ma konieczności maskowania przykrego zapachu, który jest nieodłącznym towarzyszem kiepskiej jakości dihydroksyacetonu.

Teraz już wiecie, dlaczego opalanie natryskowe w Easy Waxing to gwarancja Waszego bezpieczeństwa zdrowotnego. Zapraszamy!

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.