Pasta cukrowa czy depilacja woskiem – co lepsze?

Blog Powrót

Jednoznacznie nie da się stwierdzić, która z metod depilacji (pasta cukrowa lub wosk) jest definitywnie lepsza. Efekt będzie inny dla każdej Klientki. Różny może być też czas odrastania włosków. Dla niektórych będą to trzy tygodnie, dla innych cztery lub pięć. Pewne jest tylko to, że jeśli Klienta/Klient przychodzi na zabiegi w miarę regularnie, to włosków pojawia się co raz mniej, odrastają słabsze, przez co łatwiej je usunąć.

Pasta cukrowa

pasta cukrowa - depilacja nóg
Pasta cukrowa czy depilacja woskiem - co lepsze? - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Pasta cukrowa czy depilacja woskiem - co lepsze? - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Różnica pomiędzy depilacją pastą cukrową a depilacją woskiem, jeśli spojrzeć na sposób aplikacji, temperaturę preparatu, konsystencję itp., jest znaczna. Pasta cukrowa nie ma w składzie zbyt wielu substancji, które mogłyby spowodować podrażnienie – zawiera wodę, cukier i ekstrakt z cytryny.

Jest to metoda depilacji „na zimno”. Oznacza to, że preparatu nie podgrzewa się do wysokich temperatur, przez co osoby, które nie tolerują ciepłych płynów na skórze, a także osoby którym pękają naczynka, mogą spokojnie z takiej możliwości skorzystać. Kosmetyczka nakłada pastę pod włos za pomocą dłoni, następnie, szybkimi ruchami zrywa ją zgodnie ze wzrostem włosa. Dzięki temu skóra jest mniej podrażniona i szybciej dochodzi do siebie po zabiegu.

Dodatkowym plusem pasty jest fakt, że jest ona w stanie wydepilować krótsze włoski – nawet już od 3 mm długości podczas gdy optymalna długość włosków w przypadku depilacji woskiem to 5 mm. Za plus trzeba także przyjąć naturalny skład pasty cukrowej oraz to, że po zabiegu jest ona usuwana za pomocą wody. Minimalizuje to niemal do zera ryzyko alergii i różnych podrażnień.

Jedynym istotnym minusem pasty jest długość i pracochłonność zabiegu przy depilacji dużych powierzchni ciała takich jak depilacja nóg czy rąk. Podraża to zabieg, ponieważ kosmetyczka musi zarezerwować sobie minimum godzinę czasu na taką depilację. W naszym studiu wykonujemy depilację pastą cukrową wszystkich części ciała, ale szczególnie polecamy ją do depilacji bikini, pach, wąsika oraz innych mniejszych i bardziej delikatnych części ciała.

Wosk miękki

Wosk do depilacji

Woski, których używamy w Studiu Easy Waxing zawierają w składzie azulen, pochodną rumianku, czyli substancję łagodzącą podrażnienia. W obecnych czasach, wiele osób uczulają rozmaite rośliny, dlatego zawsze pytamy nasze klientki przed zabiegiem, czy nie mają alergii. Aplikacja wosku na skórę odbywa się za pomocą szpatułki: kosmetyczka równomiernie nakłada go cienką warstwą na skórę, zgodnie ze wzrostem włosa (czyli odwrotnie niż w przypadku pasty cukrowej).

Następnie przykleja na posmarowane miejsca pasek fizelinowy i zrywa go szybkim ruchem, przeciwnym do wzrostu włosa. Skóra po zabiegu, jest nieco bardziej podrażniona niż po paście cukrowej ale uspakaja się w przeciągu jednego, dwóch dni. Do niewątpliwych zalet zabiegu woskiem należy to, że jest on szybszy w wykonaniu i tańszy. Właśnie dlatego wybiera go około 50% naszych klientek, a w przypadku depilacji nóg nawet 95%.

Porównanie depilacji woskiem i pastą cukrową

Opis zabieguDepilacja pastą cukrowąDepilacja woskiem
Długość trwania depilacjiUmiarkowanaBardzo szybka
Długość włosków do depilacjiod 4 mmod 5 mm
Temperatura i ryzyko oparzeńDepilacja na zimno
w temperaturze skóry
brak możliwości poparzenia
Wosk jest gorący
i może poparzyć przy
nieumiejętnym stosowaniu
PodrażnieniaMinimalne lub brakNiewielkie przy odpowiednim
wykonaniu. Znikają
do dwóch dni od zabiegu
PracochłonnośćDość duża przy większych
partiach ciała
Umiarkowana
Kierunek zrywaniaW kierunku w którym
rosną włoski
Pod włos
Ryzyko alergiZerowe
składniki to woda, cukier i
kwasek cytrynowy
Niewielkie
zdarza się mniej niż raz
na 100 klientek
CenaWyższaNiższa
Trwałość depilacjiOd 3 do 4 tygodniOd 3 do 4 tygodni
Zmywanie pozostałości po depilacjiWodąOliwką
Dodatkowe właściowściPeeling skóry
podczas depilacji
Dodatek azulenu (rumianku)
łagodzi podrażnienia
Do jakich części ciała najlepiej używaćbikini, pachy, wąsiknogi, ręce, plecy

Co wybrać – depilację woskiem czy pastą cukrową?

Dla Pań rozpoczynających przygodę z depilacją na początek polecamy pastę cukrową, jako że jest delikatniejsza, mniej podrażnia skórę i ryzyko alergii jest praktycznie zerowe. Przy kolejnych depilacjach Klientka sama decyduje, która metoda jest dla niej bardziej odpowiednia – wosk, pasta cukrowa czy też alternatywnie depilacja laserowa. Z pewnością do depilacji bikini i mnijeszych części ciała zawsze polecamy pastę cukrową.

Skuteczność zabiegu

O skuteczności depilacji woskiem lub pastą cukrową w dużej mierze decyduje nie sam wybór metody a przygotowanie do zabiegu. Bardzo ważnym aspektem jest zachowanie odpowiedniej długości włosków. Dodatkowo nie można w dniu zabiegu nakładać na skórę olejków ani balsamów. Szczegóły dotyczące prawidłowego porzygotowania do zabiegu prezentujemy w naszym filmie:

Depilacja w Easy Waxing

Jeżeli mieszkasz w Warszawie lub Wrocławiu to na wosk lub pastę cukrową zapraszamy w nasze progi;) Szczegółowy opis zabiegów i cennik znajdziesz pod linkami:

Więcej artykułów na naszej stronie w zakładce – Blog

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.