Leki a depilacja laserowa – czy przyjmowanie leków wyklucza depilację laserową?

Blog Powrót
Leki a depilacja laserowa
Leki a depilacja laserowa - czy przyjmowanie leków wyklucza depilację laserową? - Element 1
Easy Waxing Warszawa
ul. Grzybowska 39
Sprawdź Promocje
Leki a depilacja laserowa - czy przyjmowanie leków wyklucza depilację laserową? - Element 2
Easy Waxing Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 1
Sprawdź Promocje

Leki a depilacja laserowa – czy jedno wyklucza drugie?

Odpowiedź na to pytanie brzmi nie, ponieważ wszystko zależy od tego jakie są to leki i na jakie schorzenie są zażywane. Powinniśmy dwukrotnie przemyśleć zasadność poddania się zabiegowi podczas odbywania kuracji lekami, z uwzględnieniem tego jaki będzie on miał wpływ na nasze zdrowie. Konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie farmakologiczne jest możliwie najrozsądniejszą decyzją, rozwiewającą zazwyczaj wszelkie wątpliwości i obawy.

Co warto wiedzieć nim zaczniemy depilację laserową?

Zanim zaczniemy swoją przygodę z epilacją laserową warto podkreślić kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, odradza się wykonywania zabiegu w trakcie zażywania leków z uwagi na ogólne osłabienie organizmu. Obniżona odporność nie jest pomocna w żadnej sytuacji. W przypadku, gdy dodatkowo obciążamy organizm zabiegiem z wykorzystaniem lasera, prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań pozabiegowych wzrasta. Do owych powikłań zaliczamy między innymi zaczerwienienie, podrażnienie czy przebarwienia w okolicy obszaru epilacji, a w najbardziej ekstremalnych przypadkach poparzenia skóry. To właśnie z uwagi na te przykre dolegliwości wykonywanie zabiegów zwłaszcza przy zażywaniu leków fotouczulających i preparatów zawierających m.in. dziurawiec, nagietek i szałwię jest przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów epilacji laserowej.

Powinniśmy się również wstrzymać z rozpoczęciem depilacji z użyciem promieni lasera, jeśli przyjmujemy leki antyhistaminowe, preparaty z witaminą A, leczymy się na trądzik lub niedawno przebyliśmy chorobę nowotworową.

Jak długo trzeba odczekać po zakończeniu kuracji lekami, aby można było bezpiecznie rozpocząć epilację laserową?

Znów jest to uzależnione od rodzaju choroby i przyjmowanego leku. Czasem jest to dwa tygodnie, czasem miesiąc, a czasem kilka lat np. dla pacjentów po zakończeniu chemioterapii.

Dlatego tak istotną kwestię pełni wcześniejsza konsultacja z doświadczonym kosmetologiem. Jego zadaniem po przeprowadzeniu wywiadu jest objaśnienie wszelkich za i przeciw oraz kroków, które należy podjąć, by zabieg mógł odbyć się z zachowaniem możliwie największego komfortu i bezpieczeństwa.

Pamiętajmy również, że 24h przed zabiegiem laserowym nie należy przyjmować żadnych leków przeciwbólowych, leków na grypę, ani mieć podwyższonej temperatury. Przeziębienie, grypa, osłabienie organizmu po niedawno przebytej chorobie są przeciwskazaniami do wykonania usługi.

Co jeszcze trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem zabiegów z użyciem lasera?

Sprawą, która pozostaje niezmienna w przypadku każdego zabiegu epilacji laserowej,  jest zadbanie o ogolenie obszaru poddawanego działaniu lasera. Obszar należy ogolić maszynką jednorazową na 48h przed umówioną wizytą. Dlaczego tak postępujemy? Odpowiedź jest prosta! Laser diodowy działa na cebulki włosów. Pracując na ogolonej przestrzeni pozwalamy całej mocy lasera skupić się właśnie na nich. Kolejnym argumentem, jest to, że jeśli uderzymy wiązką światła w nieogolony włosek, to jedynie spalimy go i zablokujemy możliwość dostania się promieni laserowych wgłąb skóry, a przecież o to chodzi aby dostały się jak najgłębiej aż do brodawki włosa.

Następną bezkompromisową kwestią jest opalenizna, a właściwie jej brak. Powód? Laser oddziałuje na melaninę, która znajduje się zarówno we włosach, jak i opalonej skórze. Zabieg wykonany na ciele, w którym poziom melaniny jest wciąż wysoki, – po wakacyjnych chwilach spędzonych na słońcu – mógłby zakończyć się w bardzo przykry sposób, a mianowicie wywołując podrażnienie, a nawet poparzenie obszaru poddanego zabiegowi. Decydując się na epilację laserową, nasza karnacja powinna mieć jak najbardziej naturalny kolor. Dlatego po intensywnym opalaniu, należy odczekać minimum 4 tygodnie nim umówimy wizytę w salonie na tę właśnie usługę.

Inne przeciwskazania do wykonania zabiegu laserowego:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Epilepsja, padaczka
  • Łuszczyca
  • Stany zapalne skóry
  • Metalowe implanty w ciele
  • Choroby krwi
  • Tatuaż na obszarze, który chcemy poddać depilacji
  • Choroby tarczycy (lekarz powinien wydać zgodę na przeprowadzenie zabiegu)
  • Przyjmowanie leków i maści z witaminą A i jej pochodnymi
  • Choroby nowotworowe

Odpowiedź na to pytanie brzmi nie, ponieważ wszystko zależy od tego jakie są to leki i na jakie schorzenie są zażywane. Powinniśmy dwukrotnie przemyśleć zasadność poddania się zabiegowi podczas odbywania kuracji lekami, z uwzględnieniem tego jaki będzie on miał wpływ na nasze zdrowie. Konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie farmakologiczne jest możliwie najrozsądniejszą decyzją, rozwiewającą zazwyczaj wszelkie wątpliwości i obawy.

Zażywanie leków jest także istotne w kontekście rozważania wykonania innych zabiegów tak jak Endermologia mająca na celu wysmuklenie ciała, zmniejszenie widoczności cellulitu oraz walki z niechcianym tłuszczem. Zwłaszcza w tym przypadku stosowanie leków przeciwbólowych lub innych rozrzedzających krew na 7 dni przed zabiegiem jest jednym z przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Gdyby coś wciąż pozostawało niejasne, zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem warszawa@easywaxing.pl lub studio@easywaxing.pl oraz telefonicznego Warszawa 797-797-504 lub Wrocław 513-827-077. Zachęcamy także do zapisu na nieodpłatną indywidualną konsultację z kosmetolog w celu rozwiania ewentualnych wątpliwości dotyczących wszelkich kwestii związanych z depilacją laserową.

Umów wizytę
online

Woman Newsletter
Waxing always on time

Zawsze na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.