Menu
Tablet menu
  

Przekłuwanie uszu dzieciom metodą Blomdahl Medical Warszawa i Wrocław

Przekłuwanie Blomdahl, a ściślej: metodą Blomdahl, to obecnie jedno z najnowocześniejszych rozwiązań na wykonanie dziurek na kolczyki w uszach, nosie i w pępku. Blomdahl przywiązuje szczególną uwagę do przekłuwania ciała w przypadku dzieci: dla nich wymyślono specjalny system kolczykowania, w którym od razu przekłuwa się oboje uszu, oraz serię kolczyków z plastiku medycznego pozbawionego całkowicie obecności niklu.

Przekłuwanie uszu Blomdahl Warszawa

Marka Blomdahl to także producent biżuterii hipoalergicznej (Caring Jewellery) nie zawierającej niklu – metalu, który jest przyczyną alergii u nawet 30 proc. populacji kobiet. Przekłuwanie jest zabiegiem medycznym, czyli takim, w którym dochodzi do przerwania ciągłości tkanek, ale jednocześnie zapewnione jest całkowite bezpieczeństwo sanitarne i mikrobiologiczne.
Dzięki wyeliminowaniu niklu oraz stopów z jego domieszką (również tych z udziałem metali szlachetnych takich jak złot czy srebro), udało się opracować kilka serii kolczyków pozbawionych właściwości alergennych: z tytanu i plastiku medycznego. Dzięki temu osoby poddające się kolczykowaniu nie będą doświadczały utrapień wynikających z alergii na nikiel, która mogłaby się rozwinąć po pierwszym kontakcie z tym metalem – np. po założeniu kolczyków do niedawno wykonanych dziurek.

Umawianie zabiegów online

rezerwuj warszawa rezerwuj wroclaw

Cennik Warszawa

Zabieg Cena 
Przekłuwanie uszu Blomdahl Medical + Kolczyki 149 zł
Przekłuwanie 1 ucha Blomdahl Medical  99 zł

Cennik Wrocław

Zabieg Cena 
Przekłuwanie uszu Blomdahl Medical + Kolczyki 149 zł
Przekłuwanie 1 ucha Blomdahl Medical 99 zł

Zabiegi przekłuwania uszu i pępka w Easy Waxing

Przeprowadza się je szybko i są praktycznie bezbolesne. Gwarantują całkowite bezpieczeństwo mikrobiologiczne osobom podającym się procedurze piercingu. Do przekłuwania używany jest specjalny przyrząd, którego żadna część – poza igłą oraz sztyftem kolczyka – nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą pacjenta.

  • Uszy

U osób dorosłych kolczykowanie wykonuje się kolejno na każdym uchu. U dzieci – jednocześnie na obu uszach, aby oszczędzić im stresu i strachu. Można tu wybierać między kolczykami z tytanu klasy medycznej, w których część nie mająca bezpośredniego kontaktu ze skórą nie przylega bezpośrednio do ciała, lub kolczykami z plastiku medycznego, szczególnie zalecane dzieciom i tym dorosłym, którzy chcą mieć 100- proc. pewność, że nie będą mieli kontaktu z niklem. Sztyfty kolczyków hipoalergicznych mają specjalnie wyprofilowany kształt i nieco większą grubość w porównaniu do modeli tradycyjnych, oraz zaopatrzono je w zatyczkę zapewniającą cyrkulację powietrza wokół rany, co przyspiesza jej gojenie.

  • Pępek

Zastosowano tu unikatowy system wymiany części ozdobnej bez usuwania części drugiej kolczyka. Wymianę elementu zdobniczego można wykonać już w 2 tyg. po zamocowaniu kolczyków. Dla przypomnienia: w pępku proces gojenia może trwać nawet pół roku.

Bezpieczeństwo i efektywność zabiegu

Bezpieczeństwo sanitarne przekłuwania w naszym salonie osiągnęliśmy dzięki:

  • sterylne warunki wytwarzania sprzętu używanego do kolczykowania;
  • brak kontaktu końcówki urządzenia przekłuwającego z ciałem osoby poddawanej kolczykowaniu. Z płatkiem ucha, pępkiem lub nosem ma kontakt jedynie sterylna igła oraz również sterylny sztyft kolczyka;
  • zastosowanie jednorazowych kaset z kolczykami zaopatrzonych w pokrywy bezpieczeństwa, które początkowo chronią przed utratą sterylności kolczyków, a następnie (już po zabiegu) zabezpieczają przez kontaktem z krwią i wydzielinami fizjologicznymi użytkownika. Kaseta po użyciu jest traktowana jako odpad medyczny;
  • kasety przed użyciem zabezpieczane są specjalną etykietką, którą trzeba zerwać, aby można było przeprowadzić zabieg.
Zalecenia po zabiegu

Oto lista najważniejszych zasad, o których nie wolno zapominać, poddając się zabiegom kolczykowania w uszach, nosie lub pępku:

  • rany po przekłuwaniu należy dwukrotnie w ciągu dnia przemywać, a podczas kąpieli myć pod bieżącą wodą i z użyciem mydła;
  • przez pierwsze 6 tygodni po zabiegu należy stosować Blomdahl After Care – waciki dezynfekujące;
  • nie należy wyjmować kolczyków na czas mycia, dotykać brudnymi rękoma ani przekręcać ich;
  • po 6 tygodniach kolczyki wymieniane są na inne – najlepiej wybrane z oferty hipoalergicznej serii Caring Jewellery: z tytanu lub plastiku medycznego. W kolczykach mocowanych w okolicy pępka po 2 tyg. od zabiegu można wymienić część ozdobną.
Depilacja

 

Umów wizytę online

Umów_wizytę

top-salon-easywaxing