Menu
Tablet menu
  

Pierwsza depilacja bikini – jak się przygotować?

Pierwszy raz zawsze jest najtrudniejszy – również jeśli chodzi o podjęcie decyzji o wykonaniu depilacji bikini w salonie kosmetycznym. Najczęściej powodem obaw (niesłusznych zresztą) są niepotrzebne emocje, które towarzyszą nam zawsze, kiedy robimy coś po raz pierwszy. Jeśli czujesz się niepewnie przed swoją pierwszą depilacją bikini i nie wiesz, czego się spodziewać w gabinecie, przeczytaj nasz mały poradnik: na zabieg pójdziesz pewnym krokiem, a z salonu kosmetycznego wyjdziesz z uśmiechem oraz z mocnym postanowieniem, że bierzesz „rozwód” z maszynką do golenia. Pamiętaj, że najlepsze efekty osiągniesz, jeśli włoski będą miały długość 0,5-1 cm. Zbyt długie musisz skrócić, a za krótkim pozwól podrosnąć.

 

Wybierz gabinet

Ten pierwszy raz na pewno utkwi ci mocno w pamięci, dlatego ważne jest, aby zabieg depilowania okolic intymnych został przeprowadzony przez doświadczoną kosmetyczkę i w warunkach dla ciebie komfortowych, z pełnym zachowaniem dyskrecji i intymności. Z tego powodu poszperaj w internecie w poszukiwaniu opinii o upatrzonym salonie kosmetycznym lub – jeszcze lepiej – zapytaj o wrażenia osoby, które korzystały z usług konkretnej placówki. Odwiedź kilka salonów i dopiero potem wybierz miejsce, które najbardziej przypadło ci do gustu. Jeśli mieszkasz w Warszawie lub we Wrocławiu, jest bardzo prawdopodobne, że pierwszy zabieg usuwania zbędnego owłosienia z okolic bikini (i kolejne również) zdecydujesz się wykonać w salonach Easy Waxing – jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie, ponieważ nasze kosmetyczki wykonały już tysiące depilacji intymnych u kobiet i u mężczyzn

Przygotuj się w domu

Przed wyjściem z domu umyj okolice intymne delikatnym, sprawdzonym i używanym na co dzień środkiem higienicznym. Nie stosuj żadnych nowych kosmetyków, aby nie podrażnić skóry. Nie trzyj skóry ręcznikiem, lecz delikatnie ją osusz. Załóż nieuciskającą i nieobcierającą bieliznę – najlepiej bawełnianą. Przed zabiegiem nie pływaj w publicznych kąpieliskach, nie opalaj się ani nie nakładaj żadnych kosmetyków pielęgnacyjnych lub dezodorantów na okolice, z których będą usunięte włoski.

W gabinecie – krok po kroku

  • Poinformuj kosmetyczkę, że chcesz po raz pierwszy wykonać depilację bikini. Jeśli odczuwasz skrępowanie, nie martw się – to normalna reakcja, której nie trzeba się wstydzić. Określ swoje preferencje względem zasięgu zabiegu (głęboka depilacja brazylijska, tylko do linii matek czy też z fryzurą intymną). Jeśli wcześniej zbędne owłosienie z nóg lub innych okolic ciała było już usuwane woskiem czy pastą cukrową, nie ma potrzeby, aby wykonywać test uczuleniowy. W innym przypadku kosmetyczka najpierw sprawdzi, czy preparat usuwający owłosienie nie podrażni twojej skóry.
  • Przed przystąpieniem do zabiegu skorzystaj z pomieszczenia toaletowego (jeśli w salonie jest takie) i umyj okolice przeznaczone do depilacji oraz delikatnie osusz.
  • Kosmetyczka wskaże ci miejsce. Ulokuj się tam i zrelaksuj. Myśl o przyjemnych rzeczach – również tych, których możesz doświadczyć, mając pięknie gładką, pozbawioną na ok. 3-4 tygodnie włosów skórę. Zabieg depilacji bikini trwa krótko, a ból jest mniejszy, niż sądzisz. Po depilacji kosmetyczka nałoży na gładką już skórę preparat pielęgnujący i kojący.

Bięcej artykułów na naszej stronie w zakładce - Blog


Oceń ten artykuł
(26 głosów)

Skomentuj

Adresy email nie będą wykorzystywane ani przekazywane do celów marketingowych.

powrót na górę
Depilacja

 

Umów wizytę online

Umów_wizytę

top-salon-easywaxing