Menu
Tablet menu
  

Co lepsze - depilacja woskiem czy pastą cukrową?

Jednoznacznie nie da się stwierdzić, która z metod depilacji jest definitywnie lepsza. Efekt będzie inny dla każdej Klientki. Różny może być też czas odrastania włosków. Dla niektórych będą to dwa tygodnie, dla innych trzy lub cztery. Pewne jest tylko to, że jeśli Klienta/Klient przychodzi na zabiegi w miarę regularnie, to włosków pojawia się co raz mniej, odrastają słabsze, przez co łatwiej je usunąć.

Pasta cukrowa 

Różnica pomiędzy pastą cukrową a depilacją woskiem, jeśli spojrzeć na sposób aplikacji, temperaturę preparatu, konsystencję itp., jest znaczna. Pasta cukrowa nie ma w składzie zbyt wielu substancji, które mogłyby spowodować podrażnienie - zawiera wodę, cukier i ekstrakt z cytryny. Jest to metoda depilacji „na zimno”. Oznacza to, że preparatu nie podgrzewa się do wysokich temperatur, przez co osoby, które nie tolerują ciepłych płynów na skórze, a także osoby którym pękają naczynka, mogą spokojnie z takiej możliwości skorzystać. Kosmetyczka nakłada pastę pod włos za pomocą dłoni, następnie, szybkimi ruchami zrywa ją zgodnie ze wzrostem włosa. Dzięki temu skóra jest mniej podrażniona i szybciej dochodzi do siebie po zabiegu.

Wosk miękki

Woski, których używamy w Studiu Easy Waxing zawierają w składzie azulen, pochodną rumianku, czyli substancję łagodzącą podrażnienia. W obecnych czasach, wiele osób uczulają rozmaite rośliny, dlatego zawsze pytamy nasze klientki przed zabiegiem, czy nie mają alergii. Aplikacja wosku na skórę odbywa się za pomocą szpatułki: kosmetyczka równomiernie nakłada go cienką warstwą na skórę, zgodnie ze wzrostem włosa (czyli odwrotnie niż w przypadku pasty cukrowej). Następnie przykleja na posmarowane miejsca pasek fizelinowy i zrywa go szybkim ruchem, przeciwnym do wzrostu włosa. Skóra po zabiegu, jest nieco bardziej podrażniona niż po paście cukrowej ale uspakaja się w przeciągu jednego, dwóch dni. Do niewątpliwych zalet zabiegu woskiem należy to, że jest on szybszy w wykonaniu i tańszy. Właśnie dlatego wybiera go około 60% naszych klientek.

Co wybrać? 

Dla Pań rozpoczynających przygodę z depilacją na początek polecamy pastę cukrową, jako że jest delikatniejsza, mniej podrażnia skórę i ryzyko alergii jest praktycznie zerowe. Przy kolejnych depilacjach Klientka sama decyduje, która metoda jest dla niej bardziej odpowiednia.


Oceń ten artykuł
(3 głosów)

1 komentarz

  • Ania

    Osobiście preferuję pastę cukrową, ale moje koleżanki zachwalają wosk:)

    napisane przez Ania poniedziałek, 20, May 2013 15:24 Link do komentarza

Skomentuj

Adresy email nie będą wykorzystywane ani przekazywane do celów marketingowych.

powrót na górę
Depilacja

Umów wizytę online

Umów_wizytę