Menu
Tablet menu
  

Kiedy depilacja staje się koniecznością

Bywają sytuacje, w których depilacja musi być wykonana. Wskazania do tego zabiegu kosmetycznego mogą być rozmaite: od estetycznych po medyczne. Przygotowaliśmy krótki poradnik, kiedy, jak i dlaczego usuwać zbędne owłosienie.

Głównie depilujemy się ze względów estetycznych: nie tolerujemy owłosionych nóg u kobiet i – coraz częściej – nadmiernie zarośniętego torsu u panów. Depilacja ze wskazań zdrowotnych ma swoje głębokie uzasadnienie: włoski na ciele tworzą idealne warunki do osadzania się zanieczyszczeń pochodzących z otoczenia i będących pozostałościami wydzielin ciała. W takim środowisku modelowo wręcz rozmnażają się niepożądane drobnoustroje. A tych przecież na ciele nikt nie chce.

Czytaj więcej...

Cennik depilacji w Warszawie i we Wrocławiu - od czego zależy cena bikini w Easy Waxing?

Cena depilacji bikini jest zależna od głębokości do jakiej usuwane są włoski oraz wybranej metody depilacji. W Easy Waxing usuwamy włoski z okolic intymnych za pomocą wosku miękkiego, wosku twardego, pasty cukrowej oraz wosku Lycon. Każda z metod jest odpowiednia dla różnych rodzajów skóry. Osoby, które nie mają problemów mogą korzystać z tańszej i skutecznej depilacji woskiem miękkim. Osoby z delikatną i naczynkową skórą powinny skorzystać z depilacji pastą cukrową. W przypadku gdy włoski są bardzo krótkie polecamy trochę droższą, ale najbardziej w tym przypadku skuteczną depilację Lyconem. 

Czytaj więcej...

Depilacja nóg przy żylakach

Masz pajączki albo, co gorsza, żylaki? To depiluj nogi z głową, czyli najpierw przyjrzyj się swoim kończynom dolnym, następnie pomyśl i skonsultuj się z doświadczoną kosmetyczką lub lekarzem, a dopiero potem podejmuj decyzję o wyborze metody depilacji najbezpieczniejszej na nogi z problemami żylnymi. I nie łudź się, że co dobre dla przyjaciółki, będzie dobre również dla ciebie – bowiem depilacja nóg z żylakami nie podlega tej zasadzie.

Czytaj więcej...

Depilacja w sieci pajączków

Jeśli o pajączkach i żylakach, które wielu z nas ma na nogach, zwykło się mówić, że to problem kosmetyczny, jest to w 100 procentach prawda. Szpecą – to raz, a dwa: skutecznie utrudniają przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych i depilację.

Za długo i nieprawidłowo siedzimy i stoimy, lubimy zakładać nogę na nogę, nie robimy przerw w podróży, unikamy aktywności fizycznej i wszędzie wozimy się autem – to tylko kilka przykładów sytuacji, które mają wpływ na pogorszenie krążenia w kończynach dolnych. Wystarczy kilka lat traktować po macoszemu własne nogi, aby po kilku następnych „dorobić” się pajączków, a w przyszłości – żylaków.

Czytaj więcej...

Pierwsza depilacja bikini – jak się przygotować?

Pierwszy raz zawsze jest najtrudniejszy – również jeśli chodzi o podjęcie decyzji o wykonaniu depilacji bikini w salonie kosmetycznym. Najczęściej powodem obaw (niesłusznych zresztą) są niepotrzebne emocje, które towarzyszą nam zawsze, kiedy robimy coś po raz pierwszy. Jeśli czujesz się niepewnie przed swoją pierwszą depilacją bikini i nie wiesz, czego się spodziewać w gabinecie, przeczytaj nasz mały poradnik: na zabieg pójdziesz pewnym krokiem, a z salonu kosmetycznego wyjdziesz z uśmiechem oraz z mocnym postanowieniem, że bierzesz „rozwód” z maszynką do golenia. Pamiętaj, że najlepsze efekty osiągniesz, jeśli włoski będą miały długość 0,5-1 cm. Zbyt długie musisz skrócić, a za krótkim pozwól podrosnąć.

Czytaj więcej...
Depilacja

Umów wizytę online

Umów_wizytę